Jūs atrodaties šeit

Citi

Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".

Aptauja par Eiropas lauku politiku: tavs viedoklis ir svarīgs!

Eiropas Komisija (EK) 2. februārī uzsākusi interneta aptauju visās ES dalībvalstīs, tai skaitā Latvijā, par ES Kopējo lauksaimniecības politiku (KLP), aicinot sabiedrību novērtēt tās līdzšinējo darbību un iesniegt priekšlikumus KLP pēc 2020. gada. Aptaujas beigu datums – 2. maijs.

Tiešraidē varēs vērot konkursa “Sējējs 2016” laureātu apbalvošanu

 

Piektdien, 14. oktobrī, Latvijas Lauksaimniecības universitātes aulā, Jelgavas pilī notiks Zemkopības ministrijas (ZM) rīkotā Latvijas lauksaimnieku konkursa “Sējējs 2016” noslēguma pasākums, kurā zemkopības ministrs Jānis Dūklavs svinīgi sveiks šā gada labākos lauksaimniekus. Konkursa laureātu godināšana sāksies pulksten 18.00 un to būs iespēja vērot tiešraidē konkursa “Sējējs” tīmekļvietnē www.sejejs.lv

PAPILDINĀTS | LLKC turpina strādāt arī ārkārtējā situācijā!

Situācija ar Covid-19 saslimstību atkal liek mainīt ierasto ikdienas kārtību. Tādēļ vēlamies informēt, kā pašlaik valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā strādās 26 Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) biroji.

Klientu apkalpošana

LLKC centrālajā birojā, visos konsultāciju birojos un MKPC nodaļās klientus apkalpo attālināti, nodrošinot bezkontakta komunikāciju un dokumentu apmaiņu ar klientiem.

Pasludināti Zemkopības ministrijas konkursa “Sējējs 2021” laureāti

Ceturtdien, 14. oktobrī, zemkopības ministrs Kaspars Gerhards sveica Zemkopības ministrijas konkursa “Sējējs 2021” laureātus. Šogad konkursa “Sējējs” laureātus sveica un balvas piešķīra astoņās konkursa nominācijās, kā arī tika pasniegta balva “Par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā”.

Piedalies aptaujā LLKC mājaslapas uzlabošanai

Lai uzlabotu uzņēmuma mājaslapas dizainu un funkcionalitāti, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) aicina piedalīties aptaujā par pieredzi ar pašreizējās mājaslapas lietošanu, kā arī uzņēmuma piedāvātajiem pakalpojumiem kopumā.
Būsim pateicīgi par anketas aizpildīšanai veltīto laiku, kas aizņems aptuveni 3 minūtes.

https://forms.gle/nnDNCg42DJFNLa4A9

Apkopotos datus izmantosim, veidojot iespējami ērtu jaunās  lapas dizainu un funkcionalitāti lietošanai kā klientiem, tā darbiniekiem.

Kvalitātes kontrole būvobjektā

Būves celtniecības galarezultāts ir atkarīgs no daudziem faktoriem.  Pirmkārt, no būvprojekta un darbu plānošanas kvalitātes; otrkārt, no izvēlēto būvmateriālu un būvniecības sistēmu kvalitātes; treškārt, no darbu veicēju kvalifikācijas un pieredzes. Aspekts, pret kuru dažreiz attieksme mēdz būt vieglprātīga, ir darbu izpildes kvalitātes atbilstība un novērtējums.

Atkarībā no sezonas biežāk sastopamo darbu veidiem ir vērts izvērtēt sekojošas prasības.

Ķieģeļu mūrēšanā:

* Neatkarīgi no sējuma sistēmas mūrēšanu sāk un beidz ar galinieku kārtu;

LLKC – augsne gudrai augsmei zemniekiem

Šis gads ikvienam devis vielu pārdomām – nepieredzētie apstākļi lika pārvērtēt savas ikdienas vajadzības un tālāko darbību. Kāds gads bijis mums Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā (LLKC), kā strādāsim turpmāk, par to LLKC valdes priekšsēdētājs MĀRTIŅŠ CIMERMANIS.

Ēku siltināšanas pamatprincipi

Apkurināmu ēku ekspluatācijas izmaksas vislielākajā mērā ietekmē ēkas norobežojošo konstrukciju siltumtehniskās īpašības un apkures sistēmas efektivitāte.

Vienstāvu apkurināmai ēkai ar grīdu uz grunts un siltinātu pārsegumu siltuma zudumi sadalās sekojoši: caur ēkas ārsienām – aptuveni 40% , caur pārsegumu 20%, caur ventilāciju 15%, caur logu un durvju konstrukcijām 15% un caur grīdas konstrukcijām 10%. Sadalījums var mainīties atkarībā no norobežojošo konstrukciju tehniskā stāvokļa un apkurināmās telpas ekspluatācijas īpatnībām.

Atjaunots būvniecības izmaksu katalogs

LLKC Inženiertehniskā nodaļa atjaunojusi būvniecības izmaksu katalogu, kas pieejams elektroniskā formātā. Tas veidots ar mērķi, lai strukturēti vienuviet būtu pieejamas būvniecības provizoriskās izmaksas attiecīgi pa būvju tipiem, un interesenti varētu aprēķināt potenciālās iecerēto būvobjektu būvniecības izmaksas.

Lapas