Jūs atrodaties šeit

Apbalvos konkursa "Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā 2014" Latvijas finālistu

Ceturtdien, 19. jūnijā plkst. 13.00 tiks nosaukts un apbalvots starptautiskā konkursa „Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā 2014” Latvijas finālists. Konkursa mērķis ir mudināt reģiona lauksaimniekus aktīvi iesaistīties Baltijas jūras eitrofikācijas jeb aizaugšanas problēmas risināšanā. Konkursu Latvijā rīko Pasaules Dabas Fonds sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru.

Konkurss, kas Baltijas jūras reģiona valstīs tiek organizēts jau piekto reizi, izceļ labas un Baltijas jūrai draudzīgas lauksaimniecības prakses piemērus, veicina zināšanu un informācijas apriti starp Baltijas jūras reģiona valstīm, kā arī sniedz pozitīvus, iedvesmojošus un inovatīvus praktiskos piemērus, kā saimniekot ilgtspējīgi. Konkurss ir starptautisks un tiek rīkots visās Baltijas jūras piekrastes valstīs. Konkursa gaitā katrā no deviņām valstīm tiks izvirzīts finālists, kas saņems titulu un naudas balvu 1000 eiro apmērā.

Latvijas uzvarētājs pārstāvēs valsti reģionālā līmenī un pretendēs uz naudas balvu – 10 000 eiro un titulu "Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā 2014". Reģionālais uzvarētājs tiks nosaukts 23.-24.septembrī konferences „Zaļāka lauksaimniecība zilākai Baltijas jūrai” laikā Polijā.

Baltijas jūra vēl joprojām ir viena no piesārņotākajām jūrām pasaulē. Eitrofikācija jeb pārmērīga ūdensaugu savairošanās tiek uzskatīta par nozīmīgāko Baltijas jūras ekoloģisko problēmu. Jūras stāvokli būtiski var uzlabot reģiona lauksaimnieki – tāpēc, Pasaules Dabas Fonds kopā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru ik gadu meklē, izceļ un apbalvo kādu saimniecību, kas vides labā darījusi īpaši daudz un var kļūt par paraugu citiem reģiona lauksaimniekiem.

Līdzšinēji Latvijas finālisti konkursā ir Jaunjelgavas novada z/s „Vilciņi 1”, „SIA „Ulbroka”, Rihards un Vanda Valtenbergi no z/s „Valti” Skrundas novadā, kā arī Guntars Dolmanis no z/s „Lielkrūzes” Jaunpiebalgas novadā. Savukārt reģionālo balvu līdzšinēji ieguvuši Igaunijas, Polijas, Zviedrijas un Somijas lauksaimnieku pārstāvji. Vairāk par finālistiem un viņu saimniecībās pielietotajām metodēm iespējams uzzināt Pasaules Dabas Fonda mājas lapā www.pdf.lv sadaļā Lauki.

Papildu informācija:
Dārta Treija
Pasaules Dabas Fonds
Tel.: 67505646, Mob.: 29426313
E-pasts: dtreija@pdf.lv

datums: 
Ceturtdiena, Jūnijs 19, 2014
Kategorija: 
LLKC
Vieta: 
Zaļenieku pagasts, Z/S Mežacīruļi
Adrese: 
Reģions: 

Pievienot komentāru