Jūs atrodaties šeit

Lauku attīstība

Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".

Sējējs 2016

Zemkopības ministrija (ZM) aicina lauku uzņēmējus, jaunos zemniekus, kā arī ģimenes laukos pieteikties lauksaimnieku vidū iecienītajam konkursam “Sējējs 2016”. Izvirzīt pretendentus konkursam aicinātas ne tikai pašvaldības, bet arī lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas. Konkursa dalībniekus šogad vērtēs septiņās grupās un tiks pasniegta arī balva par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā.

Sākas pieteikšanās konkursam “Šodien laukos”

Jau piekto gadu Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) pamatskolas skolēnus aicina piedalīties konkursā “Šodien laukos”. Tā kā Covid-19 dēļ arī mācības skolā pašlaik notiek attālināti, konkurss lieliski iekļaujas šajā dienaskārtībā, jo visus šos gadus jau notiek attālināti – sociālajā tīklā Facebook.

Vietējās pārtikas piegādātāji - www.novadagarsa.lv!

Iespēju katrā valsts reģionā atrast sev tuvāko vietējās pārtikas ražotāju, kurš nodrošina arī savas produkcijas piegādi, ikvienam iedzīvotājam piedāvā Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra jaunais elektroniskais katalogs www.novadagarsa.lv.

Sākot no šodienas, tajā var atzīmēt izvēlni “Iespējama piegāde” un atrast sev tuvāko vietējo produktu ražotāju. Interaktīvajā kartē var uzklikšķināt uz izvēlētās saimniecības nosaukuma un redzēt, kādi tieši produkti pieejami pašlaik, kā tos iespējams pasūtīt, kā veicama apmaksa.

Konkursā “Laukiem būt!” uzvar degsme

Jānis Jurčenko ar radošu atpūtu lauku mājā Latgalē, Vineta Lorenca ar skaisti šūtiem apģērbiem iegādei un nomai Tukuma novadā, Lauma Purovska ar īpašā siltumnīcā audzētiem lokiem Stendes pusē – tik dažādas idejas šogad plūca galvenos uzvaras laurus Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra rīkotajā uzņēmējdarbības konkursā “Laukiem būt!”.

Lauksaimnieku atbalstā – šogad bez lielām izmaiņām

Par Lauku atbalsta dienesta pērn paveikto un šogad darāmo saruna ar LAD direktoru ĢIRTU KRŪMIŅU.

– Ar kādiem izdarītiem darbiem LAD var lepoties pagājušajā gadā?

– Vērtējot darbu pie platību maksājumu administrēšanas, mēs varam lepoties, ka gandrīz 40 000 klientu izmaksājām platību maksājumu avansu pirmajās divās dienās. Tas ir par kādiem 30% vairāk nekā gadu iepriekš. Šajā sezonā oktobra vidū izmaksājām 80 miljonus 39,5 tūkstošiem klientu, bet gadu iepriekš šajā laikā izmaksājām 60 miljonus eiro 27 tūkstošiem klientu.

Lapas