Jūs atrodaties šeit

Lauku attīstība

Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".

Sējējs 2016

Zemkopības ministrija (ZM) aicina lauku uzņēmējus, jaunos zemniekus, kā arī ģimenes laukos pieteikties lauksaimnieku vidū iecienītajam konkursam “Sējējs 2016”. Izvirzīt pretendentus konkursam aicinātas ne tikai pašvaldības, bet arī lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas. Konkursa dalībniekus šogad vērtēs septiņās grupās un tiks pasniegta arī balva par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā.

Pieteikšanās iespēja GLOBALG.A.P sertifikātam

Jau vairāk nekā gadu Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) konsultanti sniedz padomus un atbalstu ikvienam ražotājam, kurš vēlas kļūt par starptautiski atzītā kvalitātes sertifikāta GlobalG.A.P. (G.G.) īpašnieku, jo – LLKC ir oficiālais G.G. sadarbības partneris Latvijā.

Lai palīdzētu sakārtot kvalitātes sistēmu saimniecībā un iegūt GlobalG.A.P. sertifikātu, LLKC konsultanti ir gatavi sniegt nepieciešamo palīdzību uzņēmējam G.G. prasību izpildei. Pieteikties konsultācijām var elektroniski, izmantojot šo linku:

Iznākusi jūnija “Lauku Lapa”

Iznācis informatīvā izdevuma “Lauku Lapa” jūnija  numurs. Tajā – par LLKC aktualitātēm: konsultanti palīdzēs mazajām lauku saimniecībām projektu pieteikumu sagatavošanā atbalsta saņemšanai; pakāpeniski tiek atsākta izglītošana klātienē.

Rosinoši labas saimniekošanas pieredzes stāsti no novadiem: par vienu no mazākajām alus darītavām Latvijā “BURSH” Aiviekstes pagastā, diviem jauniem un radošiem uzņēmumiem Vecpiebalgā un “Līču” saimnieku Miervaldi Mežnieku Sēmes pagastā.

Šovasar “Novada Garša” – sociālajos tīklos!

Krāšņais un gardais pasākums “Novada Garša”, ko rīko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC), arī šovasar priecēs ikvienu. Tiesa gan – attālināti sociālo tīklu kontos. Lai tajos piedalītos, aicinām sekot “Novada Garša” sociālo tīklu kontiem Facebook  un Instagram, kā arī Youtube kanālā!

EK publisko stratēģiju “No lauka līdz galdam”

Eiropas Komisija 20. maijā pieņēma visaptverošu jaunu bioloģiskās daudzveidības stratēģiju un stratēģiju “No lauka līdz galdam” (“From farm to fork” jeb F2F), kuras mērķis ir izveidot taisnīgu, veselīgu un videi draudzīgu pārtikas apgādes sistēmu. Abas stratēģijas viena otru pastiprina, savedot kopā dabu, lauksaimniekus, uzņēmējdarbību un patērētājus kopīgam darbam pretī konkurētspējīgai un ilgtspējīgai nākotnei.

Mazajiem uzņēmumiem laukos pieejams īpašs ALTUM aizdevums

Nereti uzņēmējiem ir grūtības saņemt aizdevumu bankās, jo nepieciešamais izdevuma apjoms ir par mazu vai, uzsākot jaunu biznesu, nav nedz kredītvēstures, nedz finanšu plūsmas. ALTUM mazo aizdevumu uzņēmējiem lauku teritorijās jau izmanto visdažādāko nozaru uzņēmēji visā Latvijā.

ZM lauksaimniecībai un pārtikas ražošanai pēc Covid19 piedāvās vērienīgu atbalstu

Trešdien, 6. maijā, zemkopības ministrs Kaspars Gerhards ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga vadīto attīstības grupu tautsaimniecības stimulēšanai Covid-19 krīzes radīto seku mazināšanai iepazīstināja ar Zemkopības ministrijas priekšlikumiem.

Lapas