Jūs atrodaties šeit

LLKC – palīgs GLOBALG.A.P. sertifikāta iegūšanai

Augkopība
Ekonomika
Lopkopība

Lai arī Latvijas ražotāji varētu saņemt GLOBALG.A.P. sertifikātu, kas apliecina drošas un nekaitīgas pārtikas ražošanu, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) apmācīs savus konsultantus darbam ar pašmāju ražotājiem tā iegūšanai. To paredz šonedēļ Jelgavā notikušās starptautiskās konferences “Pārtikas nekaitīgums un ilgtspēja – GLOBALG.A.P. – pasaules standarts, kas to apliecina” ietvaros parakstītais LLKC un GLOBALG.A.P.sadarbības līgums.

Mārtiņš Cimermanis, LLKC valdes priekšsēdētājs: “LLKC konsultanti jau pašlaik strādā ar dažādu nozaru saimniecībām, palīdzot sakārtot saimniekošanu, lai tā būtu efektīvāka, videi draudzīgāka un patērētājiem drošāka. Sadarbība ar GLOBALG.A.P. ir jauns, nopietns un jau nākotnē vērsts izaicinājums.”

GLOBALG.A.P. sertifikātu var saņemt augkopības un lopkopības produkcijas ražotāji, gatavās produkcijas uzglabāšanas noliktavas, mazumtirgotāji un izplatītāji, akvakultūras saimniecības.

Pašlaik GG apvieno vairāk nekā 440 biedrus. GLOBALG.A.P. sertifikātu saņēmuši vairāk nekā 200 000 ražotāji 135 pasaules valstīs.  Sertificēt iespējams vairāk nekā 600 produktus. Latvijā GG sertifikāts jau ir uzņēmumiem “Very Berry”, SIA “Dimdiņi Agro” .

Gundega Sauškina, “Very Berry” vadītāja: “Kad radās ideja eksportēt dzērvenes uz Angliju, noskaidrojās, ka bez GLOBALG.A.P. sertifikāta tas nebūs iespējams. Kad ieradās pārbaudītāji, izrādījās – viss nav tik sarežģīti. Vienkārši tam, ko mēs jau ikdienā darījām, bija jābūt arī kārtīgi dokumentētam. Izaicinājums bija britu mazumtirgotāja TESCO pārbaude, kurš milzīgu uzsvaru liek uz sociālo atbildību. No viņiem saņēmām virkni tiešām labu padomu.”

Sanita Kadanceva,  SIA “Dimdiņi” izpilddirektora pienākumu izpildītāja: “Šis sertifikāts ir iespēja iziet ārpus Latvijas tirgus. Sertifikācijas process ļauj sakārtot uzņēmumu efektīvākam un drošākam darbam visās jomās. Ja atklājas kādas nepilnības, tās novēršamas mēneša laikā, un tad sertifikācija turpinās, līdz iegūts pats sertifikāts.”

Vietnē www.globalgap.org var iepazīties ar plašāku informāciju par GLOBALG.A.P., kā arī bez maksas lejupielādēt sertifikācijai nepieciešamos dokumentus.

 

Plašāka informācija:

Edīte Strazdiņa, GLOBALG.A.P. pārstāve Latvijā, Krievijā, Vidusāzijā, mob. tālr. 29155836;  e-pasts: strazdina@globalgap.org.  

Liena Feldmane, Valsts Lauku tīkla Lauku attīstības eksperte, mob.tālr.: 29334520; e-pasts: liene.feldmane@llkc.lv

Foto Galerija: