Jūs atrodaties šeit

Lopkopība

Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".

Veselīga kaza – ilgtermiņa ieguldījums kazu ganāmpulka izveidē

Kazkopības saimniecībā „Bērzi” 9. septembrī notika seminārs par vaislas kazu izaudzēšanu, izmantojot dažādus ēdināšanas un turēšanas veidus. Semināru organizēja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Lopkopības kompetenču centrs Zālēdāju projekta ietvaros.

Kā izvairīties no karstuma stresa govīm

Svaigs gaiss ir viens no galvenajiem govju veselības priekšnoteikumiem. Slaucamās govis pašas saražo ļoti daudz siltuma, tāpēc viskomfortablāk tās jūtas no -5 līdz +5⁰C. Temperatūrai paaugstinoties, govīm ir jāsāk sevi dzesēt. Atkarībā no gaisa mitruma karstuma stress govīm sākas, temperatūrai paaugstinoties virs +20 līdz +23⁰C. Šādā temperatūrā liellopi ir izsmēluši sava organisma spējas pašatdzesēties, un dzīvniekiem ir nepieciešama mūsu palīdzība.

Skābbarības konkurss 2020

LLKC 2020. gadā rīko skābbarības konkursu. Konkursa mērķis ir aktualizēt un motivēt augstvērtīgas rupjās lopbarības (skābbarības, skābsiena, kukurūzas skābbarības) gatavošanu piena un gaļas lopkopības saimniecībās. Par konkursa norisi jautāt sava reģiona LLKC lopkopības konsultantam. Konkursa norises laiks ir no 2020. gada 1. septembra līdz 2021. gada 15. janvārim.

Selekcijas nozīme audzējot zīdītājgovis

Pēdējā gada laikā pēc Lauksaimniecības datu centra (LDC) datu bāzē esošās informācijas var redzēt, ka 2019. gada 1. janvārī bija reģistrētas 51 634 zīdītājgovis, 2020. gada 1. janvāri zīdītājgovju skaits bija 60 374. Samazinās to saimniecību skaits, kas veic pārraudzību savā ganāmpulkā – no 1300 saimniecībām 2018. gadā līdz 1220 saimniecībām 2019. gadā.

Notiks lauka diena piena lopkopības saimniecībā

LLKC sadarbībā ar piena lopkopības saimniecību SIA “Vienotnes”, Zemnieku saeimu un AREI aicina apmeklēt demonstrējuma lauka dienu par slaucamo govju pirmās atnešanās vecuma ietekmi uz atražošanu piena lopkopības saimniecībā. Lauka diena notiks 09.oktobrī no plkst.9.30.-14.00.

Žurnāla “Latvijas Lopkopis” septembra numurā

Kur Latvijā ražo labāko vājpiena biezpienu un kam aizvadītā gada laikā izdevušies gardākie biezpiena deserti, skābpiena dzērieni, saldējumi un sieri, par to lasiet žunāla septembra numurā. Tajā sniedzam ieskatu Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības rīkotajā Latvijā ražoto piena produktu konkursa norisē. Tā rezultāti lielus pārsteigumus nesagādāja – labāko biezpienu joprojām ražo Straupē, biezpiena desertus un sieru – Smiltenē, skābpiena dzērienu – “Rīgas piena kombinātā”, bet saldējumu – Rūjienā.

Lapas