Jūs atrodaties šeit

Pievienot komentāru

Citi

Žurnāla “Latvijas Lopkopis” jūnija numurā lasītājiem piedāvājam interviju ar zemkopības ministru Jāni Dūklavu par situāciju lopkopībā. Ministrs norāda – tiem, kuri spēj saražot kvalitatīvu pienu, problēmu to pārdot nebūs, kas to nespēj, tam jādomā par pārorientēšanos uz cita veida ražošanu.

Jūnijā viesojāmies Ērgļu novada bioloģiskajā saimniecībā “Vecceplis”, kur saimnieko Ceplīšu ģimene. Saimniecība pašā Latvijas vidienē audzē vairāk nekā 800 aitas un 114 liellopus. Saimniece Amanda Ceplīte atzīst, ka aug pieprasījums pēc bioloģiskās jēra gaļas un vilnas, taču labāk nopelnīt var ar gaļas liellopiem.

LLKC Lopkopības nodaļas vadītāja un žurnāla nozaru redaktore Silvija Dreijere piensaimniekiem dod padomus, kā metāna enerģiju pārvērst pienā. Viņa arī sniedz ieskatu jūnija sākumā Anglijā notikušajā seminārā “Total Dairy”, kurā ar jaunākajām atziņām telīšu ēdināšanā un attīstībā dalījās vairāki starptautiski atzīti nozares eksperti. Savukārt LLKC ekonomikas konsultants Raivis Andersons dalās ar zīdītājgovju audzēšanas pašizmaksas aprēķiniem. Ekonomists secina, ka par 300 kg smagu tikko atšķirtu tīršķirnes gaļas liellopu pērn varēja iegūt par 20% lielāku samaksu nekā par nobarotu liellopu ar 400 kg dzīvmasu.

Žurnālā, kā ierasts, arī stāsts no zirgaudzēšanas saimniecības. Šoreiz pieredzējusī nozares žurnāliste Dace Millere raksta par “Tīraines staļļiem” un tāda paša nosaukuma sporta kluba vadītāju un zirgaudzētāju Annu Stafecku.

Savukārt mājražošanas pieredzē dalās Gulbenes novada Stradu pagasta “Pakalniešu” saimniece Ineta Dambrova, kuras teiktais par kvalitatīvu pienu sakrīt ar zemkopības ministra viedokli, – no slikta piena labu un konkurētspējīgu produktu saražot nevar.

Žurnālā arī ziņas no Latvijas un ārvalstīm, lauksaimnieku aptauja par elektrības izmaksām, informācija par piena un gaļas tirgus tendencēm, kā arī padomi saimnieka veselībai, recepte un anekdotes.

Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” var abonēt VAS “Latvijas Pasts” pasta nodaļās visā Latvijā, abonēšanas indekss – 2044, kā arī iegādāties Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.

Iveta Tomsone, LLKC Apgāda vadītāja