Jūs atrodaties šeit

Par projektu

                                                                                    

“AgriSpin” projekts veicina inovāciju procesa virzību

Ne visas inovācijas nonāk pie derīga rezultāta. Patiesībā daudzas noiet greizi, vēl pirms tās pa īstam sākušās. Kas tad ir būtiskākais, lai inovāciju process virzītos uz priekšu? Un kas to pārtrauc?  Projekts “Agrispin – Lauksaimniecības inovāciju telpa” (“AgriSpin – Space for innovations in agriculture”) mēģina rast atbildes uz šiem jautājumiem un vēl daudziem, nosakot labāko praksi attiecībā uz inovācijām un atbalsta sistēmu Eiropas lauksaimniecībā.

Projekts uzsākts 2015. gada aprīlī, kad  “AgriSpin”  sāka inovatīvo ideju “medības” projekta dalībvalstīs un pētīt, kas bijis būtiskākais, lai inovāciju process virzītos. “AgriSpin”  mērķis ir veicināt inovācijas, meklējot un uzlabojot pielietotās metodes inovāciju veicināšanai Eiropas lauksaimniecībā.

Neveiksmes var rasties, piemēram, sadarbībā starp zemnieku, kam ir inovatīva ideja, un konsultantu. Ja viņi saprot viens otru, pastāv iespēja, ka nepieciešamais atbalsts tiks sniegts. Ja ne, tad izredzes ir krietni mazākas.

“AgriSpin” pēta šībrīža inovācijas, atbildot uz jautājumiem – kā Eiropas zemnieks meklē informāciju un atbalstu? Kādas konsultanta kompetences viņš gaida? Kāda inovāciju atbalsta sistēma pastāv šodien?  Šo darot, “AgriSpin” vēlas atklāt labākos inovāciju piemērus un izprast, kādi atbalsta rīki ir visnoderīgākie ideju virzīšanai.

Lai nodrošinātu, ka projektā uzkrātās zināšanas tiks izmantotas pēc iespējas plaši, “AgriSpin” strādā pie spēcīga Eiropas konsultantu, zinātnieku, zemnieku organizāciju un  inovāciju brokeru tīkla izveides.

Izveidojot spēcīgu inovācijas tīklu starp partneriem, “AgriSpin” projektā, kā arī iesaistot Eiropas lauku tīklus, inovāciju tīklus, lauksaimnieku organizācijas un politiķus ES, reģionālā un nacionālā līmenī, “AgriSpin” cer stiprināt inovāciju intensitāti Eiropas lauksaimniecībā.

Projekta partneri:

  1. SEGES (Dānija)
  2. Dutch Southern Farmers Organisation (Nīderlande)
  3. University of Hohenheim (Vācija)
  4. Union of Chambers of Agriculture (Vācija)
  5. Innovatiesteunpunt, ISP (Beļģija)
  6. Latvian Rural Advisory and Training Centre (Latvija)
  7. ACTA (Francija)
  8. Tuscany Region (Itālija)
  9. ProAgria (Somija)
  10. IFOAM EU (Beļģija)
  11. Teagasc (Īrija)
  12. Cirad (Francija)
  13. Adept (Rumānija)
  14. Agricultural University of Athens (Grieķija)
  15. Fundacion Hazi Funazioa (Spānija)

Vairāk informācijas: www.agrispin.eu