Jūs atrodaties šeit

Meža konsultāciju pakalpojumu centrs uzņem viesus no Amerikas Savienotajām valstīm

Mežsaimniecība

Meža konsultāciju pakalpojumu centrs sadarbībā ar Fondu Latvijas lauksaimniecības attīstībai (FLLA) un Baltijas – Amerikas brīvības fonda (BAFF) finansiālu atbalstu 19.maijā Ozolniekos rīkoja starptautisku semināru mežsaimniecības konsultantiem un citiem meža īpašnieku izglītošanā iesaistītajiem speciālistiem.

Par privāto meža sekotoru ASV, meža nozares organizācijām, apmācību programmām un atbalstu meža īpašniekiem stāstīja Aidaho (Idaho) meža īpašnieku asociācijas viceprezidents Kirks Deivids ar sievu Madeleinu Deividu. 

Vieslektori Kirks un Madelaina Deividi ir Aidoho štata meža īpašnieku neformālās izglītības speciālisti. Kirks ir ieguvis plašu pieredzi, strādājot dažādās ar mežu saistītās organizācijās – meža īpašnieku asociācijā, dabas aizsardzības pārvaldē, meža dienestā, sertifikācijas organizācijā, kā arī aktīvi darbojoties dažādās organizācijās.

Viesošanās Meža konsultāciju pakalpojumu centrā un dalīšanās ar pieredzi notika projekta „Saites ar zemi – atbalsts kooperācijas un informācijas un izglītības sistēmas attīstībai privātajā meža sektorā”  ietvaros.

Projekta galvenais uzdevums nodrošināt jaunas zināšanas meža īpašnieku konsultantiem un citiem speciālistiem, kas iesaistīti meža īpašnieku informēšanas, apmācību un izglītošanas darbā Baltijas valstīs. Pieredzes apmaiņa starp ekspertiem no ASV un Latvijas, kā arī citām Baltijas valstīm ir būtisks nosacījums privātā meža sektora attīstībai un tā apsaimniekošanas uzlabošanai.

 

lašāka informācija par projektu un vieslektoriem - pieejama šeit.

Pievienot komentāru