Jūs atrodaties šeit

Žurnāla “Latvijas Lopkopis” novembra numurā

Lopkopība

Kas ir Nacionālā piena padome, ar ko tā nodarbosies un kas ir tās sastāvā, žurnāla novembra numurā stāsta šī nodibinājuma priekšsēdētājs, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes Piena grupas vadītājs Guntis Gūtmanis. “Esam aptvēruši nozari kopumā no ražotāja un pārstrādātāja līdz konsultantiem un pētniekiem. Mums ir svarīgi saprast, kāds ir globālais tirgus, ja neesam pasaules apritē, mēs atpaliekam un nevaram konkurēt,” intervijā saka G. Gūtmanis.

Žurnālā lasiet arī interviju ar LPPKS “Piena loģistika” valdes priekšsēdētāju Agri Ludriksonu un šī kooperatīva biedru, Mazsalacas novada z/s “Rijaskalni” saimnieci Ingunu Liepiņu. Kooperatīvam šogad aprit 3 pastāvēšanas gadi un novembra sākumā atkārtoti par tā vadītāju ievēlēja A. Ludriksonu. Sarunbiedri vērtē, kādas ir kooperācijas priekšrocības un kādēļ tieši mazajām saimniecībām tā ir laba iespēja pastāvēt tirgū.

Nozares profesionāļiem iesakām izlasīt LLKC ekonomikas konsultanta Raivja Andersona rakstu par slaukšanas robotiem – kāda ir to izmantošanas ekonomika Dānijā un kādām saimniecībām tie būtu izdevīgi Latvijā, kādas ir robotu izmantošanas priekšrocības un trūkumi.

Piena lopkopjiem noderēs arī LLKC lopkopības konsultantes Kornēlijas Averjanovas raksts par tauku sagremojamības nozīmi, kā arī LLKC Lopkopības nodaļas vadītājas un žurnāla nozaru redaktore Silvija Dreijeres raksts par slāpekļa zudumiem govju mītnēs.

Par to, cik nozīmīga ir gaļas buļļu auglība, skaidro LLKC konsultante Laila Plīta, bet aitkopjiem iesakām Silvijas Dreijeres rakstu par aitu māšu mītiņošanu. Latvijas Olu ražotāju asociācijas izpilddirektore Anna Ērliha sniedz lietderīgus padomus vistu turēšanai ziemā.

No novembra uzsākam sadarbību ar Latvijas cūku audzētāju asociāciju. Tās direktore Dzintra Lejniece, kura ir arī viena no Latvijas lauksaimnieku pārstāvēm ES lauksaimnieku organizācijā COPA-COGECA, pēc ES datiem vērtē cūkgaļas tirgus situāciju ES un pasaulē.

Saimnieku pieredzes rubrikā šoreiz raksts par nelielu kazkopības saimniecību Alojas novadā – z/s “Strēlnieki”, kuras saimniece Līga Kozaka ne tikai aprūpē ap 60 kazu lielu ganāmpulku, bet arī ražo kvalitatīvus un daudzveidīgus kazu piena produktus, ko pārdod vietējos tirdziņos.

Zirgkopjiem būs interesanti izlasīt žurnālistes Daces Milleres rakstu par ceturto Latvijā lielāko zirgkopības saimniecību Allažu “Druvās”, kur saimnieko Iveta Janelsiņa.

Kā ierasts, žurnālā nozares ziņas no Latvijas un ārzemēm, labas veselības uzturēšanas padomi, saimnieku aptauja, recepte un anekdotes.

Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” iespējams abonēt VAS “Latvijas Pasts” pasta nodaļās visā Latvijā, abonēšanas indekss – 2044, pasūtīšanu iespējams veikt arī elektroniski “Latvijas Pasts” mājaslapas elektroniskās abonēšanas sadaļā: https://abone.pasts.lv/lv/latvijas_preses_izdevumi/zurnali/2044/2019_gads/

Žurnālu var iegādāties arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.

Iveta Tomsone,

LLKC Apgāda vadītāja       

Foto Galerija: