Jūs atrodaties šeit

Žurnāla “Latvijas Lopkopis” marta numurā

Lopkopība

Lai arī COVID-19 dēļ ieviestais ārkārtas stāvoklis valstī būtiski maina daudzu cilvēku ikdienu, LLKC informatīvie izdevumi turpina iznākt bez izmaiņām, piedāvājot lasītājiem plašu lietderīgas informācijas klāstu.

Marta “Latvijas Lopkopis” numurā lasiet interviju ar Lauksaimniecības datu centra direktora vietnieci Ernu Galvanovsku par aktuālo lopkopībā. Speciāliste skaidro, kādēļ nepieciešama novietņu infastrukūras anketēšana, kā arī vērtē aizvadītā pārraudzības gada rezultātus.

LLKC ekonomikas konsultants Raivis Andersons, izmantojot Starptautiskā piena pētniecības tīkla IFCN datus, izanalizējis Nīderlandes lopkopības saimniecību ekonomiku.

Saimnieku pieredzes rubrikā šoreiz iepazīstinām ar Burtnieku novada Rencēnu pagasta ģimenes saimniecību “Mareņi”. Par to, kādas tehnoloģijas un paņēmienus saimniecībā izmanto, stāsta pārvaldniece Inga Liepiņa.

Žurnālā aktualizējam arī jautājumu par paaudžu nomaiņu piena lopkopībā. Kāda ir situācija ES un Latvijā, izpētījusi LLKC Lopkopības nodaļas vadītāja Silvija Dreijere.

Piensaimniekiem piedāvājam arī LLKC Lopkopības kompetenču centra vadītājas Anitas Siliņas rakstu par piena tauku svārstību iemesliem.

Gaļas lopkopībā šoreiz aplūkojam, kā strādā Jānis Šļaukstiņš Burtnieku novada Matīšu pagastā. Jānis attīsta gaļas pārstrādes uzņēmumu SIA “Terūna”, un ir viens no retajiem, kurš tirgū piedāvā nogatavinātu liellopu gaļu, kam izejviela nāk pamatā no Anrija Šļaukstiņa z/s “Rūķīši”. Turpat arī Silvijas Dreijeres padomi gaļas lopkopjiem par zīdītājgovju ēdināšanu atnešanās periodā.

Aitkopjiem padomus sniedz LLKC lopkopības konsultante Laila Plīta – gan par to, kā pasargāt aitas un jērus no sliktiem laika apstākļiem, gan, kā izmantot salmus un kaļķi jēru sprostu pakaišiem.

Šoreiz pievēršamies arī mazāk tradicionālai lopkopības nozarei – truškopībai. Zootehniķis Dzintars Rancāns izpētījis, kā attīstās šī nozare pasaulē, konkrēti – Ķīnā, Eiropas valstīs, it īpaši Ungārijā, kā arī Krievijā.

Zirgaudzētājiem piedāvajam atskatīties uz februārī notikušo forumu “Tirgū pieprasīts zirgs – izaicinājumi un iespējas”. Forumā klāt bija un tur runāto piefiksēja žurnāliste Dace Millere.

Kā ierasts, žurnālā nozares ziņas no Latvijas un ārzemēm, labas veselības uzturēšanas padomi, saimnieku aptauja, recepte un anekdotes.

Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” iespējams abonēt VAS “Latvijas Pasts” pasta nodaļās visā Latvijā, abonēšanas indekss – 2044, pasūtīšanu iespējams veikt arī elektroniski “Latvijas Pasts” mājaslapas elektroniskās abonēšanas sadaļā: https://abone.lv/lv/latvijas_preses_izdevumi/zurnali/2044/2020_gads/

Žurnālu var iegādāties arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.

Iveta Tomsone,
LLKC Apgāda vadītāja      

 

Foto Galerija: