Jūs atrodaties šeit

Žurnāla “Latvijas Lopkopis” jūnija numurā

Lopkopība

Pirms pusgada Latvijā izveidots jauns kooperatīvs “Baltu piens”, kurā apvienojušies astoņi piena kooperatīvi. Kā tas darbojas, kādi ir mērķi, stāsta jaunā kooperatīva valdes priekšsēdētāja Mirdza Feldmane. Viņa ir arī Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas Piena grupas, kā arī kooperatīva “Pienupīte” vadītāja.

Žurnāla lasiet interviju ar SIA “Trikātas piens” īpašniekiem Ēvaldu un Rolandu Putniņiem, kuri stāsta par sekmēm bioloģiskā siera ražošanā vēsturiskajā Trikātas pienotavā, kuru izdevies paglābt no bojāejas.

Saimnieku pieredzes rubrikā – stāsts par piena ražošanu un pārstrādi divās Nīderlandes piensaimniecībās.

Kāda šīs vasaras sākumā bijusi zālāju ražība un kvalitāte, skaidro LLKC lopkopības konsultante Kornēlija Averjanova. Secinājums – situācija ir labāka, nekā bija pērn, taču ražība lielākoties vērtējama kā viduvēja.

LLKC ekonomikas konsultants Raivis Andersons izpētījis ekonomisko situāciju bioloģiskajās piena lopkopības saimniecībās. Viens no secinājumiem – labāku piena cenu saņem tie saimnieki, kuriem ir padziļinātas zināšanas bioloģiskajā saimniekošanā un kas pienu pārdod tieši bioloģisko produktu ražošanai.

Kā roboti maina ēdināšanas paradumus piena govīm, skaidro LLKC lopkopības konsultante Laila Plīta. Autore stāsta, cik daudz un kādu spēkbarību jālieto, lai palielinātu govju vēlmi doties slaukties robotā. Savukārt LLKC Lopkopības nodaļas vadītāja un žurnāla nozaru redaktore Silvija Dreijere raksta par to, kā uz karstuma stresu reaģē cietstāvošās govis.

LLKC Lopkopības kompetenču centra vadītāja Anita Siliņa vērtē vaislas jaunbuļļu izstādi un demonstrāciju, kas maijā otro reizi tika rīkota Liellopu izsoļu namā. Savukārt aitkopjiem noderēs Lailas Plītas veidotais pārskats par iekšējiem un ārējiem parazītiem aitām.

Putnu audzētājus aicinām iepazīties ar Latvijas Olu un putnu gaļas ražotāju asociācijas pārstāves Annas Ērlihas sagatavoto rakstu par vitamīnu deficītu putniem.

Šopavasar Latvijas zirgaudzētāju organizācijas svinēja apaļas jubilejas – Latvijas Zirgaudzētāju biedrība 25 gadu, bet Latvijas šķirnes zirgu audzētāju asociāca – 15 gadu jubileju. Par organizāciju paveikto raksta žurnāliste Dace Millere.

Kā ierasts, žurnālā nozares ziņas no Latvijas un ārzemēm, labas veselības uzturēšanas padomi, saimnieku aptauja, recepte un anekdotes.

Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” iespējams abonēt VAS “Latvijas Pasts” pasta nodaļās visā Latvijā, abonēšanas indekss – 2044, pasūtīšanu iespējams veikt arī elektroniski “Latvijas Pasts” mājaslapas elektroniskās abonēšanas sadaļā: https://abone.pasts.lv/lv/latvijas_preses_izdevumi/zurnali/2044/2019_gads/

Žurnālu var iegādāties arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.

Iveta Tomsone,

LLKC Apgāda vadītāja