Jūs atrodaties šeit

Notiks kursi kazkopības saimniecībās strādājošajiem

Lopkopība
Tālākizglītība
Aitas un kazas

N.B.! Mācību grupa jau nokomplektēta - vairāk vietu nav!

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs 5. un 6. decembrī organizē divu dienu bezmaksas kursus Valsts Lauku tīkla programmas ietvaros dzīvnieku pārraugiem un citiem kazkopības  saimniecībās strādājošajiem.  Kursos plānotas gan teorētiskās, gan praktiskās nodarbības.   

Mācību pirmajā dienā 5. decembrī Ozolniekos notiks teorētiskās un praktiskās nodarbības.

  • Lektori: Lauksaimniecības datu centra nodaļas vad. Daina Lodiņa, tēma „Izmaiņas dzīvnieku, ganāmpulka, novietņu reģistrācijas un pārraudzības dokumentu aizpildīšanā. Jaunā reģistrācijas un pārraudzības datu ievadīšanas sistēma.”
  • Ciltsdarba speciāliste kazkopībā Kristīne Piliena, tēma „Piena un gaļas šķirņu kazu ciltsdarbs”, izbraukuma nodarbības z/s “Līcīši” Ozolnieku nov., tēma „Pieredze piena kazu audzēšanā un pārraudzības darbu organizēšana”.

Mācību otrajā dienā plānots:

  • Lektors Gunta Ēķe, Tēma „Kazu aktuālās slimības, to profilkase un ierobežošana”.
  • Ciltsdarba speciāliste kazkopībā Kristīne Piliena, tēmas: „Kazu eksterjera vērtēšana” un   „Kazu turēšana un ēdināšana saimniecībā (ārzemju pieredze).

Lūdzam pieteikties visus interesentus, kas vēlas paaugstināt kvalifikāciju un iegūt apliecību par pārraudzības veikšanu vienā saimniecībā.  Pārraudzības apliecības iegūšanai tiks plānotas papildus nodarbības un eksāmens par klausītāju finanšu līdzekļiem 25 eiro apjomā.

Mācību kursu sākums 5. decembrī plkst. 9.30, Ozolniekos Rīgas ielā 34.

Sakarā ar saimniecību apmeklējumiem grupā plānots līdz 20 dalībniekiem.