Jūs atrodaties šeit

Zemgales novada garša Ribbes dzirnavās

Lauku attīstība

Kas ir virteņi, no kā top kampa? Kā ēdiena gatavošanā prasmīgi izmantot daudzveidīgo graudaugu piedāvājumu? To ikviens varēs uzzinās jau šo sestdien Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) rīkotajā “Novada Garšas”  pasākumā “Nogaršo Latviju Zemgalē!”

6. jūlijā jau no pulksten 11 liels un mazs tiks gaidīts Bauskas novada Ceraukstes pagastā esošajās Ribbes dzirnavās, lai ļautos garšu un smaržu piedzīvojumam visas dienas garumā, svinot arī dzirnavu 150. jubileju.

Pasākumu ieskandinās folkloras kopa “Vecsaules”. Šefpavārs Ingmārs Ladigs atklās savu Zemgales garšu un meistarklasē rādīs kazas siera kampas gatavošanu: “Ziniet, kādēļ visā Latvijā ir tik līdzīgi ēdieni? Tādēļ, ka slavenajā mājturības skolā Kaucmindē, kas atrodas Rundāles novadā, jau no pagājušā gadsimta 20. gadiem mācījās saimnieces no visas Latvijas un tur gūtās zināšanas aiznesa uz savu dzimto pusi. Tādēļ pateikt, ka konkrēts ēdiens top tikai vienā novadā, īsti nevar,” norāda šefpavārsTāpat būs meistarklases par maizes cepšanu mājas apstākļos, dažādu graudaugu plāceņu un virteņu gatavošanu.

Neiztrūkstošs būs arī skolu pavāru un “Tautas garšas” konkurss, kurā apmeklētāji varēs balsot par sev tīkamāko Zemgales ražotāja garšu. Šī konkursa uzvarētāji saņems iespēju bez maksas piedalīties “Novada Garšas” noslēguma pasākumā Hanzas peronā Rīgā, kas notiks 27.- 28.septembrī. Savukārt Mazo pavāru skolas dalībniekiem šoreiz būs uzdevums izcept svētku kliņģeri jubilārei – Ribbes dzirnavām.

Zemgales mājražotāji līdz pat vēlam vakaram kuplinās arī Ribbes dzirnavu 150. gadu svinības, kuru kulminācija būs deju lieluzvedums “Saule rudzu laukā”. Gada laikā lauku saimniecībā darāmos darbus simboliski izdejos teju 1000 dejotāju no visas Zemgales. Bet pēc pusnakts visus priecēs arī kārtīga zaļumballe.

 

Nākamie “Novada Garšas” pasākumi plānoti šādos laikos un vietās:

20.07. Krāslavas pilsētas svētku ietvaros (Latgale);

27.09.-28.09. Rīgā, Hanzas peronā.

Pasākuma aktualitātēm seko arī: https://www.facebook.com/NovadaGarsa/

Pasākuma programma pielikumā

 

Informāciju sagatavoja

Ilze Rūtenberga-Bērziņa

LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja

 

 

 

PielikumsIzmērs
pasakuma_programma.pdf261.98 KB