Jūs atrodaties šeit

Uzbeku uzņēmēji viesojas Latvijas laukos

Lauku attīstība

Šonedēļ Latvijā viesojas 35 uzbeku uzņēmēji, lauksaimniecības konsultanti un finanšu institūciju speciālisti, kuri apmeklēja lauksaimniecības produktu pārstrādes un ražošanas uzņēmumus Vidzemes pusē.

Stāsta LLKC Valmieras biroja vadītāja Daiga Siliņa: “LLKC Valmieras birojs uzbeku uzņēmējiem organizēja vizīti uz tūrisma un vilnas pārstrādes uzņēmumu "Ķoņu dzirnavas", jo aitu vilnas ieguve un pārstrāde ir aktuāla Uzbekijā. Aitkopība šajā zemē vairāk ir vērsta gaļas ieguves virzienā, bet arī aitu vilna un āda ir preces, pēc kurām pieprasījums gadu no gada pieaug. Viesus interesēja vilnas manufaktūra ar iekārtām, kas radītas pirms 110 gadiem un joprojām darbojas. Tāpat uzņēmējus interesēja Ķoņu dzirnavās strādājošais mazais HES un elektrības tirgus mūsu valstī kopumā. Latviski tradicionāla maltīte tika ieturēta pēc dzirnavu apskates. Bažījāmies, vai viesi novērtēs cūkgaļas cepeti, ko viņi vispirms uzlūkoja ar skepsi. Taču viss tika notiesāts un saimniecēm tika veltītas uzslavas par garšīgu ēdienu.

Viesus iepazīstinājām arī ar  piena pārstrādi un saldējuma ražošanu uzņēmumā "Rūjienas saldējums". Degustācijā viņi novērtēja visus saldējuma veidus un par labāko atzina persiku saldējumu. Persiks ir uzbeku tradicionālais auglis un pilnīgi saprotams, ka viņiem saldējums ar persikiem garšoja labāk nekā rupjmaizes un krējuma kārtojuma saldējums. Viesus pārsteidza plašais Rūjienas saldējuma eksporta tirgus, kas ir Amerikā, Brazīlijā un ES valstīs

Uzbeku uzņēmēju grupā bija vairāki lopkopības saimniecību īpašnieki, tādēļ mēs izpildījām viņu lūgumu un rīkojām vizīti vienā no vislabākajām piensaimniecībām mūsu valstī – z/s "Ceriņi", Rūjienas novada Jeru pagastā. Saimniecība ir ilggadīga Valmieras biroja kliente, tā izmanto LLKC grāmatvedības un ekonomikas pakalpojumus. Neviltots bija viesu pārsteigums, apskatot Latvijas visražīgāko piena devēju – gotiņu Danci (19 500 kg piena gadā). Saimnieks Aldis Kļaviņš dalījās pieredzē par to, cik daudz darba ir jāiegulda ganāmpulka vadībā, lai vidējais izslaukums augstražīgāko govju grupā sasniegtu 70 – 90 kg piena dienā. Viesi jautāja par teļu turēšanu, lopu nepiesietās turēšanas īpatnībām, barības sagatavošanu, kā arī iespējamo sadarbību jaunlopu iepirkšanā Latvijā.

Vakara pasākums bija saliedējošs un draudzīgs. Viesus aicinājām uz restorānu “Parks”, kur vakariņojot viņi noklausījās Latviešu populārās estrādes muzikas koncertu. Prieks bija par to, ka viesi atpazina daudzas Raimonda Paula dziesmas un katrā koncerta pārtraukumā kāds no grupas devās pie brīvā mikrofona, lai pateiktu paldies par viesmīlību un sirsnīgo uzņemšanu!”

LLKC Valmieras birojas pateicas saviem sadarbības partneriem, kas ik reizes ir atsaucīgi LLKC viesu uzņemšanā! Paldies SIA "Ķoņu dzirnavas", a/s "Rūjienas saldējums", z/s "Ceriņi", viesnīcai “Wolmārs”, un restorāna “Parks” kolektīvam, īpaši Imantam Točam un izpildītājiem par koncerta programmu.

 

Publicēšanai sagatavoja

Iveta Tomsone

LLKC Sabiedrisko attiecību vadītāja

Pievienot komentāru