Jūs atrodaties šeit

Rudzi Miera maizei iesēti „Andulaišu” zemē

Lauku attīstība

Latvijas zemē ceturtdien, 5.septembrī, iegūla rudzi no Vācijas, kas izauguši bijušajā Berlīnes mūra vietā. Saldus novada Zvārdes pagasta „Andulaišos” pirmās rudzu saujas Miera maizei iesēja zemkopības ministre Laimdota Straujuma, Vācijas Federatīvās Republikas vēstniece Latvijā Andrea Viktorīna (Andrea Wiktorin) un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis.

Zemnieku saimniecības vadītājs Egils Kreicbergs nu rūpēsies par sējumu, lai izaugušos graudus nākamajā rudenī varētu nogādāt Berlīnē un iecept Miera maizē. Šajā maizītē vienkop būs rudzu milti, kas, ievākti Berlīnē, auguši desmit Viduseiropas un Austrumeiropas valstīs, kuras aukstā kara laikā dzīvoja aiz dzelzs priekškara - Bulgārijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Polijā, Rumānijā, Slovākijā, Slovēnijā, Čehijā un Ungārijā.

Vienlaikus Miera maizē tiks iecepti arī milti no bijušās Bernauas ielas Berlīnes mūra robežzonas, kur zemi kopš 2005.gada apstrādā Samierināšanās baznīcas draudze. Šādi Vācija atzīmēs Berlīnes mūra un dzelzs priekškara krišanu pirms 25 gadiem, kad atkalapvienojās sašķeltās Eiropas valstis un tautas.

„Šodien mēs atskatāmies vēsturē un atceramies vienu no nozīmīgākajiem 20. gadsimta notikumiem Eiropā. Berlīnes mūra un dzelzs priekškara krišana bija pavērsiena punkts ne vien Vācijas tautai, bet lielai daļai citu Eiropas valstu, tai skaitā arī Latvijai. Berlīnes mūra nojaukšana gan atkalapvienoja tautas, gan deva iespēju tām dzīvot brīvā un demokrātiskā vidē. Simboliski iesējot rudzus Miera maizei, mums ir iespēja pieminēt šo svarīgo vēstures notikumu un novērtēt tā nozīmīgumu,” teica zemkopības ministre Laimdota Straujuma.

Pēc laba vēlējumu saņemšanas sējumam „Andulaišu” saime klātesošos iepazīstināja ar saimniecību un cienāja ar maizīti un pašu dravā ievāktu medu.

 

Zemkopības ministrijas foto: Zemkopības ministre Laimdota Straujuma (no kreisās), „Andulaišu” saimnieki Egils un Mārīte Kreicbergi un Vācijas Federatīvās Republikas vēstniece Latvijā Andrea Viktorīna pēc rudzu sējas

 

Informāciju sagatavoja

Rūta Rudzīte

sabiedrisko attiecību speciāliste

tālr.: 67027498

ruta.rudzite@zm.gov.lv

Pievienot komentāru