Jūs atrodaties šeit

Ogres tehnikumā uzmirdz jauniešu biznesa idejas

Lauku attīstība

Aprīkojums vertikālai stādu audzēšanai, koka segli, “Aroma Spa studija” – tās ir tikai dažas no biznesa idejām, kuras jaunieši piedāvāja izvērtēt Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Pierīgas biroja un Ogres tehnikuma kopīgi rīkotajās mācībās.

LLKC jau vairāku gadus visā Latvijā aicina 18 līdz 40 gadus vecus jauniešus piecās mācību dienās izveidot savu biznesa plānu un startēt konkursā “Laukiem būt!”, pretendējot uz naudas balvu šīs idejas īstenošanai. Šogad Pierīgas jauniešiem šīs mācības pirmo reizi tika rīkotas sadarbībā ar vienu no vadošajām reģiona arodskolām – Ogres tehnikumu.

Linda Pastare, Ogres tehnikuma ekonomikas pasniedzēja: “Mūsu jaunieši jau mācību procesā izstrādā, prezentē un mācību uzņēmumos īsteno savas idejas. Tomēr šeit viņu ieceres vērtēja daudz nopietnāka žūrija – uzņēmēji, vietējās rīcības grupas pārstāvji, kuri ikdienā strādā ar praktisku finansējuma piesaisti dažādiem projektiem, LLKC speciālisti.”

Tehnikuma audzēknis Andris Miezis visā nopietnībā ķēries pie plauktu sistēmas izveides vertikālai stādu audzēšanai, – vēl gan jāatrisina ūdens padeves un vienmērīga apgaismojuma tehniskais risinājums. Tomēr veikala “Domina” ierastajā Ziemassvētku tirdziņā decembrī jaunietis jau sola piedāvāt pirmo prototipu, cerot, ka tas ieinteresēs, piemēram, Latvijas Valsts mežu stādu audzētājus. Tikmēr Sindija Kažociņa kopā ar brāli zemnieku saimniecībā “Cīrulīši” plāno izveidot ražotni koka mājiņu un atšķirīga rotaļlaukumu aprīkojuma izgatavošanai.

Savas idejas žūrijas vērtējumam piedāvāja arī Pierīgas jaunieši. Tā Signe Millere kaut rīt Siguldā būtu gatava atvērt “Aroma Spa” studiju ikvienam stresa nogurdinātajam. Tomēr acīgā žūrija jaunietei ieteica vērst uzmanību arī uz nepieciešamajiem ikdienas izdevumiem, piemēram, komunālajiem pakalpojumiem. Kopumā šī iecere izpelnījās atzinību. Interesanta izvērtās diskusija ap Maijas Kovāčas un viņas vīra Antala Kovāča piedāvājumu – koka izstrādājumiem, kas gatavoti ar rokām – dažādu instrumentu kāti, koka segli, koka lādes. Uzzinot, ka skaistu koka lādi meistars ar rokām gatavos piecas dienas un pārdos par aptuveni 80 eiro, dažs tehnikuma audzēknis neizpratnē iesaucās: “Kāpēc ar rokām, – tas ir ilgi! Kāpēc tik lēti? Vai par CNC darbagaldiem neesiet dzirdējuši? Ar tiem taču ātrāk, nedaudz pielabojot, tās tāpat izskatīsies kā ar rokām gatavotas!”.

Kopumā LLKC un Ogres tehnikuma rīkotajās mācībās piedalījās un tās veiksmīgi pabeidza 11 jaunieši. Septiņi no tiem plāno startēt arī LLKC rīkotajā konkursā “Laukiem būt!”, lai pretendētu uz naudas balvu savu ideju īstenošanai.

Plašāka informācija: Linards Ligeris, LLKC Pierīgas biroja uzņēmējdarbības konsultants, 27840160.

Foto autors: Lauris Kalniņš

 

 

Informāciju sagatavoja

Ilze Rūtenberga-Bērziņa,

LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja

 

 

Foto Galerija: