Jūs atrodaties šeit

LLKC piedalās Eiropas lauku konsultantu organizācijas dibināšanā

Lauku attīstība

Šodien, 23.septembrī, Berlīnē nodibināta Eiropas lauksaimniecības un lauku attīstības konsultāciju dienestu asociācija (saīsinājums angļu valodā – EUFRAS) un viens no šīs organizācijas dibināšanas inicatoriem ir Latvijas Lauku konsultāciju izglītbas centrs (LLKC). Jaundibinātās organizācijas birojs, visticamāks, tiks veidots Latvijā.

Tādējādi Latvijas zemniekiem un nozares konsultantiem pavērsies plašākas iespējas gūt jaunas zināšanas un pieredzi par labāko pieeju modernai un efektīvai saimniekošanai.

EUFRAS dibināšana šodien notiek Pasaules lauku konsultāciju dienestu foruma (GFRAS) konferences ietvaros, kas pulcē nozares politikas veidotājus un konsultāciju sistēmu līderus no visas pasaules. Latviju EUFRAS dibināšanā pārstāv LLKC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis un Valsts Lauku tīkla (VLT) sekretariāta vadītājs Edgars Linde.

LLKC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis: „Vienotas Eiropas lauksaimniecības un lauku attīstības konsultantu organizācijas dibināšana ir LLKC sapnis jau kopš deviņdesmito gadu beigām. Kopš laika, kad Latvija pārtrauca saņemt Dānijas palīdzību lauku konsultāciju jomā. Mēs ļoti labi zinām, cik liela nozīme ir jaunām zināšanām lauksaimniecībā un iespējai mācīties no labākajiem šajā jomā, vienlaikus apjaušot arī savu varēšanu.”  

Vienotas Eiropas lauku konsultantu organizācijas dibināšanas ideja radās 2002.gadā, kad LLKC Latvijā pulcēja Eiropas valstu konsultāciju dienestu pārstāvjus. Kopš tā laika LLKC virzītā ideja pamazām guvusi plašāku atbalstu vispirms kaimiņu Lietuvas un Polijas konsultāciju dienestos, vēlāk – vācu valodā runājošajās valstīs, visbeidzot šogad tai aktīvi pievienojās arī Francija un vēl citas Eiropas valstis. EUFRAS ietvaros tiks veidotas kopīgas mācību programmas nozares konsultantiem, pastiprināta pieredzes apmaiņa un sadarbība ar zinātniekiem. Organizācijas darbības mērķis ir nodrošināt lauksaimniekiem maksimāli augstvērtīgu pakalpojumu sniegšanu, stiprinot viņu konkurētspēju.

Valsts Lauku tīkla (VLT) sekretariāta vadītājs Edgars Linde: „Mūsdienu straujā tehnoloģiju un zināšanu attīstība diktē vajadzību sadarboties ciešāk ne tikai Eiropas konsultantiem savā starpā, bet arī ar nozares pētniekiem, kas būs iespējams topošā Eiropa Inovāciju tīkla ietvaros.”  Papildu tam EUFRAS pretendē arī būt par respektējamu padomdevēju Eiropas lauksaimniecības politikas veidotājiem.

 

Informāciju sagatavoja

Iveta Tomsone

LLKC Sabiedrisko attiecību vadītāja

Tel: 26004506

Iveta.Tomsone@llkc.lv

Pievienot komentāru