Jūs atrodaties šeit

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centram - 25

Lauku attīstība

Tieši pirms 25 gadiem, 1. februārī, Latvijas Republikas lauksaimniecības ministrs Dainis Ģēģeris parakstīja pavēli par Latvijas Lauksaimniecības konsultāciju centra (LLKC) izveidi, nosakot, ka katrā Latvijas rajonā jābūt arī centra birojam.

Kopš darba uzsākšanas LLKC godam realizējis savu vīziju - būt par vadošo lauku attīstības konsultāciju pakalpojumu organizāciju Latvijā. Lauksaimnieku uzticību esam ieguvuši ar kompetentu, kvalitatīvu un savlaicīgu padomu sniegšanu, palīdzot saimniekiem izvērtēt draudošos riskus un izvēlēties optimālāko saimniekošanas veidu. Šīs sadarbības sekmīgumu apliecina fakts, ka 25 gadu laikā LLKC par savu sadarbības partneri izvēlējušies nu jau gandrīz 45 tūkstoši klientu.

Mārtiņš Cimermanis, LLKC valdes priekšsēdētājs: “Nav lielāka prieka un baudījuma strādāt ar atziņu, ka tavs darbs ir kādam vajadzīgs un palīdz veidot dzīvi labāku! LLKC ar šādu labi padarītu darba sajūtu un stabilu skatu nākotnē pateicās visiem saviem bijušajiem, esošajiem un nākošajiem klientiem par to , ka esat ar mums kopā jau 25 gadus. Mūsu darbības veiksmes pamatā neapšaubāmi ir profesionāli darbinieki. Tādēļ esmu pateicīgs ikvienam, kā bijušam tā esošam LLKC darbiniekam, par viņa veikumu, palīdzot lauku uzņēmējiem strādāt kvalitatīvāk, efektīvāk un aizrautīgāk. Tieši LLKC darbinieki ir tie, kas bieži vien pārliecina cilvēku par viņa uzņēmējdarbības ieceres noderīgumu konkrētajā lauku teritorijā, vairojot arī sakārtotu lauku vidi un tās apdzīvotību.”

Liels paldies par veiksmīga darba uzsākšanu un pakalpojumu ievirzīšanu lauku uzņēmējam nepieciešamās sliedēs jāsaka arī centra līdzšinējiem vadītājiem – Ojāram Kliginam (1991), Ģirtam Lūkinam (1992-1993), Valdim Blūmam (1993-1998) un Laimdotai Straujumai (1998-1999).

Sekmīgi darbojoties, LLKC ik gadu palielina savu apgrozījumu un strādā ar peļņu. Tā 2014. gadā apgrozījums sasniedza 7,54 miljonus eiro, kas salīdzinājumā ar 2013. gadu ir pieaudzis par 2,8%. 2014. gadā SIA LLKC peļņa bija 9885 eiro.

 

Informāciju sagatavoja

Ilze Rūtenberga-Bērziņa

LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja

Pievienot komentāru