Jūs atrodaties šeit

Konkursam “Laukiem būt!” pieteiktas 52 jauniešu idejas

Lauku attīstība

Ar 52 iesniegtiem darbiem noslēgusies pieteikšanās Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) rīkotajam konkursam “Laukiem būt!”. Visvairāk – 34 pieteikumi saņemt kategorijā “Nelauksaimnieciskā darbība laukos”.

Konkursā biznesa idejas varēja pieteikt arī kategorijās “Lauksaimniecība” un “Lauksaimniecības produkcijas pievienotās vērtības radīšana".

Baiba Gulbe, LLKC Lauku attīstības nodaļas projektu vadītāja: “Lai gan šogad pieteikumu mazāk nekā pērn, kad tas sasniedza rekordskaitu – 64, daudzas biznesa idejas ir pat interesantākas nekā aizvadītajos sešos konkursa gados. Ja iepriekš bija vairāki jaunieši, kuri startēja ar līdzīgām idejām, tad šoreiz ir nedaudz no visa. Piemēram, alpaku audzēšana, ūdens sporta apģērbi, lāzerpeintbols, sāls istabu izveide, vistkopības saimniecība ar iespēju vistas nomāt un daudz kas cits. Neiztrūkstoši ir arī daudz garšīgu ideju – saldējuma ražošana, liellopa gaļas cepeši, kūpinātas zivis, gī sviests un medus ar dažādām piedevām.”

Ierasti visvairāk pieteikumu saņemts no Zemgales – 16, tad seko Kurzeme – 13, Vidzeme – 11 un Latgale – 12.

Februārī sāksies darbu satura, kvalitātes, idejas dzīvotspējas, finanšu aprēķinu pamatotības, veiktās tirgus un konkurentu izpētes, kā arī konkursanta gatavības izvērtēšana ideju ieviešanai dzīvē. Februāra beigās visi konkursa nolikumam atbilstīgie biznesa plānu autori klātienē aizstāvēs savas idejas, lai cīnītos par vietu finālā.

Konkurss notiek divās kārtās, un kopējais balvu fonds ir 20 000 eiro. Jauno uzņēmēju iespēja cīnīties par finansējumu savām biznesa idejām ir turpinājums apmācību ciklam, kurā viņi apmeklēja mācības uzņēmējdarbībā.

Konkursu “Laukiem būt!” sesto reizi organizē Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs un Valsts Lauku tīkls.

Plašāka informācija: Baiba Gulbe, LLKC Lauku attīstības nodaļas projektu vadītāja, tālr. 27811676

 

Informāciju sagatavoja

Ilze Rūtenberga-Bērziņa,

LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja