Jūs atrodaties šeit

Konkursa “Laukiem būt!” uzvarētāji noskaidroti

Lauku attīstība

Ar svinīgu apbalvošanas ceremoniju Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā šodien noslēdzās jau ceturtais Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) rīkotais konkurss jauniešiem “Laukiem būt!”.

Konkursa finālā žūrija vērtēja 12 labākos  no kopumā 50 šogad iesniegtajiem  projektiem. Mācībās pirms konkursa piedalījās 275 jaunieši. Inita Krivašonoka, LLKC Lauku attīstības nodaļas vadītāja: “Esmu lepna par jūsu mērķtiecīgumu un drosmi, rādot savas idejas citiem. Uzvarētāji esat jūs visi!”.

Pirmo vietu kategorijā “Uzņēmējdarbības ideja lauksaimniecības nozarē” ieguva Sandra Grundštoka ar projektu “Šķirnes trušu audzētavas ideja”. Otro vietu šajā nominācijā nepiešķīra, bet trešo ieguva divi jaunieši – Sanita Zunda ar ideju par garšaugu audzēšanu podiņos, kā arī Gundega Sebre par ideju attīstīt dārzkopību z/s “Ziediņi”.

Kategorijā “Ideja nelauksaimniecībā” pirmo vietu ar ideju par koka braucamrīku (sniega skrejslēpes bērniem) ražošanu ieguva Artūrs Imermanis. Otro vietu šajā nominācijā ieguva Edgars Novikovs, kurš plāno izveidot mobilo redzes pārbaudes laboratoriju IK “ON-Ride”. Savukārt dalīto 3./4.vietu saņēma Linda Džeriņa–Riekstiņa ar projektu par vilnas izstrādājumu ražošanu SIA “Varnnas”, kā arī Ģirts Ozols ar ieceri izveidot galda aužamo steļļu un citu koka izstrādājumu darbnīcu. Atzinības rakstus šajā nominācijā piešķīra Dagnijai Bramanei un Aināram Dudarjonokam par ieceri radīt lauku tūrisma objektu “Mežarūķi”, kā arī Edgaram Salmiņam par projektu dzīvnieku sprostu ražošanai.

Kategorijā “Produkcijas pievienotās vērtības radīšana” 1. vietu ieguva Ieva Spriža, kura piedāvā dabas gardumus ar “odziņu” –  našķus no svaigām ogām ar samazinātu cukura daudzumu. Otro vietu šajā kategorijā ieguva Kaspars Ločmelis ar ideju par sīrupa ražošanu no bērzu un kļavu sulas. Savukārt trešajā vietā – Undīne Eihe ar projektu “Augļu un ogu pārstrādes izveide piemājas saimniecībā “Kaktiņi””.

Pirmās vietas ieguvējs katrā nominācijā saņem 2500 eiro savas idejas īstenošanai. Savukārt otrās vietas – 1800, bet trešās – 1000 eiro. Atzinības rakstu saņēmējiem piešķir 500 eiro savu ieceru īstenošanai. Reģionālo konkursu uzvarētāji balvā saņēma attiecīgi 400, 300 un 200 eiro. LLKC konkurss jauniešiem tiek rīkots Valsts Lauku tīkla pasākuma “Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai” ietvaros.

 

 

Informāciju sagatavoja

Ilze Rūtenberga-Bērziņa,

LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja

Foto Galerija: 

Pievienot komentāru