Jūs atrodaties šeit

Ieplāno vasaru kopā ar “Novada Garšu”!

Lauku attīstība

“Novada Garša” saplānojusi savus vasaras pasākumus un steidz tos izziņot! Arī šogad tie būs četri, bet – katrā novadā ar atšķirīgu tematisko ievirzi.

Uz pirmo tikšanos jau visai drīz – 20. maijā Bērzciema Tarotavā aicinās Kurzeme. Pasākumā centīsimies rast atbildi uz jautājumiem, kā piekrastei attīstīties nākotnē, lai saglabātu senās zvejas prasmes un tradīcijas, kā nodrošināt paaudžu nomaiņu tā, lai būtu kāds, kas šīs prasmes pārņem. Pateicoties sadarbībai ar biedrību “Mazjūras zvejnieki” un Zivsaimniecības sadarbības tīkla finansējumam, šī būs arī lieliska iespēja iepazīt vismaz 10 tuvākus un tālākus zvejniekus un viņu gardo produkciju.

Latviskās identitātes saglabāšanu ar senu recepšu godā celšanu un pielietošanu ikdien, “Novada Garša” aicinās iepazīt Latgalē, kur ikvienu gaidīsim 15. jūlijā, Preiļu pils parkā. Šī būs lieliska iespēja no jauna iepazīt arī “Latgales kulinārā mantojuma” biedru piedāvājumu.

Savukārt Zemgalē “Novada Garša” satikties aicinās 22. jūlijā Nākotnes parka ābeļdārzā, lai kopīgi iepazītu dažādu inovatīvu produktu tapšanu. Ikviens varēs uzzināt, kā top “MILZU” vegānā burgera kotlete vai “Dabas Dots” tēju sulas dzērieni. Ražotāju diskusijā centīsimies noskaidrot, kāpēc pieaug interese par inovatīviem produktiem un, vai katrs pats tādus var radīt savā virtuvē.

Noslēdzošais reģionālais “Novada Garšas”  izbraukuma  pasākums gaidāms Vidzemē, 19. augustā, Ķoņu dzirnavās. Tas solās būt aizraujošs skolu ēdinātājiem, zaļo pārtikas iepirkumu veicējiem, pašvaldībām un vietējo produktu audzētājiem, jo – centīsies saprast, kā salāgot visu pušu intereses, izmantojot projektā “Cities2030” gūto pieredzi. Ceram, ka šajā pasākumā taps arī iedvesmojošas ēdienkartes ar gatavām receptēm, aprēķiniem skolu ēdinātājiem.

Neiztrūkstoši katrā no pasākumiem būs arī gardumu tirdziņš, kurā sastapsiet www.novadagarsa.lv kataloga un e-tirgus dalībniekus. Katrā vietā būs atšķirīgs muzikāls baudījums un, protams, dažādas aktivitātes bērniem.

“Novada Garša” ir pasākumu kopums, ko jau piekto gadu rīko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC).

Aktualitātēm par pasākumu norisi varat sekot arī “Novada Garša” sociālajās vietnēs:

Facebook: https://www.facebook.com/NovadaGarsa

Instagram: https://www.instagram.com/novadagarsa/

Papildu informācijai: info@novadagarsa.lv