Jūs atrodaties šeit

Iepazīsti zivis un atklāj Kurzemes garšas!

Lauku attīstība

Viss par un ap zivīm, kā arī īpašie – tikai Kurzemē tapušie gardumi 29. jūnijā būs iepazīstami divos Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) rīkotajos svētkos – Novadu garšas pasākumā “Nogaršo Latviju Kurzemē!”, kā arī Makšķerēšanas festivālā ģimenēm pie Lielā Nabas ezera.

“Nogaršo Latviju Kurzemē!” sāksies ar šefpavāra Raimonda Zommera stāstu par to garšu, kas viņam asociējas ar dzimto Kurzemes novadu. Savukārt skolu pavāriem šai reizē būs visai sarežģīts uzdevums – pagatavot pusdienās zivi tā, lai tās garšotu skolas bērniem. Vai garšos, noteiks žūrija, kurā piedalīsies arī skolēni.

Visas dienas garuma varēs iepazīt  arī skautu aktivitātes “Mazo izdzīvotāju skolā”, uzzināt daudz interesanta par zivju kūpināšanu, zivīm piemērotākajām garšvielām un marinēšanu meistarklasēs, kuras vadīs uzņēmumu “Reinis B” un “Embūtes garšaugi” pārstāvji, kā arī šefpavārs Jānis Arājums.

Savukārt Makšķerēšanas festivāls ģimenēm, ko vadīs dabas pētnieks Māris Olte, gaidīs lielus un mazus copmaņus, kuri varēs sacensties par lielāko noķerto zivi. Padomu teltī zinoši makšķernieki iepazīstinās ar dažādiem makšķerēšanas veidiem. Savukārt gardēžu zonā pavārs gatavos ēdienu no ezera zivīm, kuru pēc tam varēs degustēt. Garlaicīgi nebūs arī tiem, kuriem makšķerēšanas neinteresē - pulksten 15 varēs baudīt Tomasa Kleina muzikālo priekšnesumu.

Abus pasākumus “kopā turēs” atraktīvais aktieris Normunds Laizāns, palīdzot izgaršot dažādās pavāru meistarklasēs tapušo un iepazīt zivju daudzveidību. Ikviens tiks aicināts balsot arī par sev tīkamāko novada ražotāju produkciju konkursā “Tautas garša”. Šī konkursa uzvarētāji saņems brīvbiļeti uz “Novadu Garša Latvija” noslēguma festivālu septembra beigās Rīgā, jaunajā Hanzas peronā.

Un kur nu bez riktīgas andeles ar Kurzemes novada mazajiem ražotājiem! Piedāvājums solās būs daudzveidīgs un gards, tādēļ atcerieties līdzi paņemt arī skaidru naudu!

 

Nākamie “Novada Garša” pasākumi plānoti šādos laikos un vietās:

06.07. Ribbes dzirnavu 150 gadu svinību ietvaros Ceraukstē, Bauskas novadā (Zemgale);

20.07. Krāslavas pilsētas svētku ietvaros (Latgale);

27.09.-28.09. Rīgā, Hanzas peronā.         

Pasākuma aktualitātēm seko arī: https://www.facebook.com/NovadaGarsa/

 

Informāciju sagatavoja

Ilze Rūtenberga-Bērziņa

LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja

PielikumsIzmērs
programma.png799.82 KB