Jūs atrodaties šeit

Gūst idejas jauniešu pasākumu organizēšanai

Lauku attīstība

Zviedrijas pilsētā Malmē no 23. līdz 26. novembrim notika Sociālo inovāciju samits un konference “Towards Collaborative practice” par sociālās uzņēmējdarbības un jauniešu uzņēmējdarbības attīstīšanu un labo pieredzi šajā jomā. Pasākumos padalījās arī LLKC Lauku attīstības nodaļas projektu vadītāja Baiba Bērziņa, gūstot jaunas idejas turpmākajam darbam.

Jau šī gada vasarā tika izsludināts konkurss potenciālajiem konferences dalībniekiem. Tajā tika aicināti pieteikties speciālisti, kuri ikdienā strādā ar jauniešiem un uzņēmējdarbības veicināšanu. No visiem pieteikumiem tika izraudzīti divi Latvijas pārstāvji – Baiba no LLKC un Baltijas reģionālā fonda valdes locekle Ginta Salmiņa. Konferencē piedalījās 100 dalībnieki no 21 pasaules valsts, bet  samitā, kur paralēli šai konferencei notika arī citas, piedalījās vairāk nekā 300 dalībnieki.

Konferences laikā dalībnieki tikās ar vairākiem sociālajiem uzņēmējiem, kuri stāstīja par savu labo praksi – no Maltas, Lielbritānijas, Zviedrijas, Turcijas un citām valstīm. Dalībnieki varēja arī izvēlēties darba grupas, kurās strādāt un doties studiju vizītē pie dažādām organizācijām. Tā kā Baibas ikdienas darbs ir saistīts ar skolēniem un jauniešiem, šīs divas dienas tika veltītas, lai strādātu darba grupās par uzņēmējdarbības priekšmeta ieviešanu skolās, tika apmeklēta arī skola, kas šādu praksi īsteno Zviedrijā, un tika apgūti “Junior Achievement” skolēnu mācību uzņēmumu veidošanas pamatprincipi.

Konferences laikā tika prezentēti arī dažādi projekti, kas saistīti ar uzņēmējdarbību un jauniešiem, šī informācija apkopota arī unikālā grāmatā, kura tagad ir arī Baibas īpašumā, un tiks izmantota kā iedvesma nākotnes pasākumu organizēšanai.

Konferences atmosfēra bija ļoti radoša, pasākums noritēja vecā industriālā ēkā pie ostas, daudz laika tika atvēlēts kontaktu dibināšanai un citu dalībnieku iepazīšanai. Kopīgie pasākumi bija neformāli, atraktīvi un rosināja uz diskusijām.

Mājās no konferences Baiba atveda jaunas idejas jauniem skolēnu pasākumiem, kas palīdzēs karjeras izvēlē un pirmajiem soļiem uzņēmējdarbībā, idejas par uzņēmējdarbības spēlēm un tēmām, kuras var iekļaut LLKC programmās.

Ar savām idejām un iegūtajām zināšanām Baiba dalījās LLKC konkursa “Laukiem būt!” noslēguma pasākumā.

Konference tika organizēta “Erasmus+” programmas ietvaros.

LLKC Lauku attīstības nodaļa

 

Pievienot komentāru