Jūs atrodaties šeit

Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai

Lauku attīstība

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī šogad jauniešiem būs iespēja piedalīties Valsts Lauku tīkla pasākumā „Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai".

Pasākumu šogad īstenos nu jau piecpadsmit SIA „Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” (turpmāk – LLKC) reģionālās nodaļas – Alūksne, Balvi, Cēsis, Daugavpils,  Jelgava, Jēkabpils, Krāslava, Kuldīga, Limbaži, Madona, Ogre, Rēzekne /Ludza, Saldus, Tukums un Valmiera.

Pasākuma mērķis ir lauku jauniešu aktivizēšana un iesaistīšana lauku uzņēmējdarbībā un sabiedriskajā dzīvē.

Pasākumā aicināti piedalīties jaunieši vecumā no 18 līdz 30 gadiem, kuri vēlas mācīties un uzsākt vai attīstīt savu uzņēmējdarbību laukos, kā arī darboties lauku attīstībā vai tās sabiedriskās dzīves pilnveidošanā, īstenojot savas idejas.

Jauniešiem dalība pasākumā ir bez maksas.

Pasākuma ietvaros paredzēts organizēt informatīvo dienu, mācības, individuālo sadarbību un konkursu „Laukiem būt!”.

2012. gadā pasākumu īstenoja desmit LLKC reģionālās nodaļas – Alūksne, Balvi, Cēsis,  Jelgava, Krāslava, Limbaži, Ogre, Rēzekne/Ludza, Saldus un Tukums. Pagājušajā gadā mācībās piedalījās un veiksmīgi tās pabeidza kopā 91 jaunietis. Mācību laikā viņi ar dažādām radošām metodēm individuāli un diskusijās izdomāja savas biznesa un projektu idejas, kuras paši vēlētos īstenot laukos. Idejas varēja būt saistītas gan ar lauksaimniecības uzņēmumu dibināšanu, gan dažādu sabiedrisko aktivitāšu veicināšanu. Sagatavotos ideju attīstības plānus mācībās un individuālajās konsultācijās jaunieši gatavoja gan iesniegšanai konkursam “Laukiem būt!”, gan Lauku atbalsta dienestā un bankās atbalsta saņemšanai, lai iecerēto varētu realizēt. Patīkami, ka daudziem tas arī ir izdevies!

Ieskats pagājušā gada konkursa noslēguma pasākumā:
http://www.youtube.com/watch?v=WFlABVZaaWs&feature=youtu.be 

Informāciju sagatavoja Gita Garlo,
LLKC Lauku attīstības nodaļas projektu vadītāja

Pievienot komentāru