Jūs atrodaties šeit

Notiks seminārs par agroekoloģiskajiem risinājumiem vistu audzēšanai

Lauku attīstība
Lopkopība

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs 27. maijā Raunas pagastā, zemnieku saimniecībā „Jaun–Ieviņas” rīko praktisko semināru: „Agroekoloģija praksē: Agroekoloģiski risinājumi maza un vidēja apjoma saimniecībām vistu audzēšanai brīvos apstākļos.”

Semināra mērķis ir iepazīstināt interesentus ar agroekoloģiskiem risinājumiem, kā gudri nodarboties ar dējējvistu un gaļas vistu audzēšanu brīvos apstākļos, īpašu uzmanību pievēršot:

  • tam, kā uzlabot vistu barības kvalitāti, tai pat laikā samazinot izmaksas; probiotiskai barībai un alternatīvām konvencionālajai barībai;
  • tam, kā izmantot ganības vistu audzēšanā, tai pat laikā atjaunojot  un palielinot to ražīgumu;
  • efektīvām sistēmām, lai nodrošinātu dējējvistu pārziemošanu;
  • pakaišu labākai izmantošanai.

Semināru vada vieslektors Mateo Macola no Itālijas.

Mateo Macola ieguvis pamatizglītību lauksaimniecībā savā dzimtajā pilsētā Novarā. Pēc mācībām, apceļojot četrus kontinentus, viņš turpinājis izglītoties un apgūt praktisko pieredzi agroekoloģijā, bioloģiskajā un biodinamiskajā lauksaimniecībā, augļkopībā un permakultūrā. Kopš 2006. gada paralēli saimniekošanai Itālijā Macola sniedz konsultācijas, lasa lekcijas un vada praktiskos seminārus lauksaimniekiem par agroekoloģiju.

Vairāk informācijas par lektoru pieejams mājaslapā: http://www.terraorganica.it

Semināra valoda: seminārs notiks angļu valodā ar tulkojumu latviešu valodā.

Semināra norises vieta un laiks: š. g. 27. maijā no plkst. 9.00 līdz plkst. 18.00. Vieta – bioloģiskā z/s „Jaun–Ieviņas” (http://www.jaun-ievinas.lv/), Raunas pagastā, Raunas novadā. Saimniecība ar putnkopību nodarbojas kopš 2008. gada. „Jaun–Ieviņu” bioloģiskās olas ir ļoti pieprasītas. Semināra dalībniekiem būs iespēja apskatīt, kā saimnieki Ineta un Uldis Rudzīši audzē ap 300 dažādu šķirņu un vecuma mājputnus (vistas, zosis, pīles).

Z/s „Jaun–Ieviņas” atrašanās vieta kartē:

Pieteikšanās: Lūdzu, informējiet par savu dalību līdz š. g. 25. maijam, rakstot LLKC projektu vadītājai Lāsmai Ozolai uz e-pastu lasma.ozola@llkc.lv vai zvanot pa tālruni 27815545!

Piesakieties laikus, jo dalībnieku skaits ir ierobežots!

Vieta: Raunas pagastā, zemnieku saimniecībā „Jaun–Ieviņas”

Datums: Otrdiena, 27 Maijs, 2014 - 09:00

Pievienot komentāru