Jūs atrodaties šeit

Lauku iedzīvotājiem pieejamas bezmaksas LLKC konsultācijas ALTUM valsts atbalsta finansējuma saņemšanai

Ekonomika
Lauku attīstība

Turpmāk topošie un esošie lauku reģionu uzņēmēji, kā arī jaunie lauksaimnieki, varēs izmantot Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) bezmaksas konsultācijas un apmācības finansējuma saņemšanai ALTUM īstenotajās valsts atbalsta programmās. Bezmaksas konsultācijas būs pieejamas uzņēmēju projektiem, kas tiek īstenoti visos Latvijas novados un pagastos, kā arī pilsētās ar iedzīvotāju skaitu līdz 5000. 

 Līgumu par sadarbības paplašināšanu valsts atbalsta programmu īstenošanā šodien, 4.aprīlī, parakstīja ALTUM valdes priekšsēdētājs Rolands Paņko un LLKC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis. Sadarbība izveidota ar mērķi veicināt ekonomisko aktivitāti laukos un uzlabot lauku iedzīvotāju iespējas saņemt valsts atbalsta finansējumu.

LLKC speciālisti konsultēs par pieejamajiem valsts atbalsta veidiem, ALTUM piedāvātajām valsts atbalsta programmām un to nosacījumiem, kā arī palīdzēs gatavot pieteikumu, biznesa plānu un citus dokumentus valsts atbalstīta aizdevuma saņemšanai.

ALTUM valdes priekšsēdētājs Rolands Paņko„ALTUM un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra sadarbība ir labs piemērs saskaņotai darbībai valsts atbalsta sniegšanas jomā. ALTUM rīcībā ir valsts atbalsta finansējums dažādām uzņēmēju vajadzībām, LLKC ir pieredze un kompetence, konsultējot uzņēmējus par projektu un dokumentu sagatavošanu. Ar šo sadarbību mēs ceram papildināt viens otra konsultatīvo darbību, tādējādi uzlabojot finansējuma pieejamību mazajiem un vidējiem uzņēmumiem lauku teritorijās un valsts atbalsta uzņēmējdarbībai sniegšanas efektivitāti. Ticam, ka sadarbība būs efektīva, kā arī ērta uzņēmējiem, un ceram to turpināt arī nākamajos gados.

LLKC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis: Esmu gandarīts par noslēgto sadarbības līgumu ar ALTUM, kas ir nacionāla finanšu institūcija, un, mūsu skatījumā, taps par vienu no galvenajiem atbalsta punktiem mazā un vidējā biznesa attīstībai sadarbībā ar LLKC un Zemkopības ministriju. Šāda sadarbība ir nepieciešama, jo jau trešo gadu īstenojam Lauku ekonomikas veicināšanas programmu, kuras ietvaros esam palīdzējuši tapt un attīstīties vairāk kā 700 mazajiem uzņēmumiem visā Latvijā. Ciešāka sadarbība ar ALTUM uzlabos iespējas lauku cilvēkiem īstenot savas uzņēmējdarbības ieceres."

Bezmaksas LLKC konsultācijas paredzētas jaunajiem uzņēmumiem, tiem, kas vēlas sākt uzņēmējdarbību laukos, jaunajiem lauksaimniekiem vecumā līdz 40 gadiem, kas plāno sākt lauksaimniecisko ražošanu, kā arī uzņēmējiem, kas iepriekš nav saņēmuši Eiropas Savienības finansējumu investīcijām. Bezmaksas konsultācijas un apmācības tiks sniegtas Zemkopības ministrijas finansētās aktivitātes „Lauku teritorijas ekonomiskās veicināšanas programma” ietvaros.

 

Papildu informācija:

Sandra Eglīte                                                                             

ALTUM sabiedrisko attiecību speciāliste                                

Sandra.eglite@altum.lv                                                            

tālr.67774244; 26577810                                                          

www.altum.lv         

 

Iveta Tomsone

LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja

Tālr: 26004506

Iveta.tomsone@llkc.lv

www.llkc.lvwww.laukutikls.lv

Pievienot komentāru