Jūs atrodaties šeit

Atjaunots būvniecības izmaksu katalogs

Ekonomika
Citi

LLKC Inženiertehniskā nodaļa atjaunojusi būvniecības izmaksu katalogu, kas pieejams elektroniskā formātā. Tas veidots ar mērķi, lai strukturēti vienuviet būtu pieejamas būvniecības provizoriskās izmaksas attiecīgi pa būvju tipiem, un interesenti varētu aprēķināt potenciālās iecerēto būvobjektu būvniecības izmaksas.

Katrs cilvēks, kurš kaut nedaudz orientējas būvniecības darbos un darbā ar Microsof Office lietotni Excel, katalogā ātri var noskaidrot biežāk sastopamo būvju tipu provizoriskās celtniecības izmaksas, kā arī saprast, vai iespējamie ieguldījumi būs pietiekami, lai īstenotu konkrētā objekta būvniecības ieceri.

Būvizmaksu katalogā ir aprēķinātas būvizmaksas 65 būvju tipiem. Ir veikta datu apstrādes automatizācija, respektīvi, ievadot vēlamos būves gabarītizmērus, tiek veikts kopējo būvizmaksu aprēķins.

Dažkārt pirms būvniecības ieceres īstenošanas uzsākšanas rodas virkne jautājumu, piemēram: kādu būves tipu būvei izvēlēties, kas ir ekonomiski izdevīgāk – šaura, bet gara būve, vai plata un īsāka būve. Lai šajos jautājumos ieviestu skaidrību, ir veikta būvju būvizmaksu kalkulācija, kas dod iespēju salīdzināt būvniecības izmaksas atkarībā no būves tipa un būves gabarītizmēriem.

Kristaps Stūriška,

LLKC Inženiertehniskās nodaļas būvinženieris

PielikumsIzmērs
buvniecibas_izmaksu_katalogs_2020_.xlsx2.83 MB

Pievienot komentāru