Jūs atrodaties šeit

Vēsais pavasaris graudaugiem labvēlīgs

Augkopība

Šī pavasara vēsais laiks graudaugu sējumiem ir labvēlīgs, secina Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) augkopības eksperti. Ziemāji pārziemojuši labi un turpina cerot, bet vasarāji, kuru sēja Kurzemē un Zemgalē jau šonedēļ varētu tikt pabeigta, pagūs veiksmīgi iesakņoties.

 

LLKC Augkopības nodaļas vadītājs, agronoms Oskars Balodis: „Salīdzinājumā ar pērnā gada pavasari, kad lauksaimniekiem ziemas kailsala dēļ līdz pat 90% ziemājus nācās pārsēt, šis pavasaris atnācis ar krietni pozitīvāku noskaņu. Ziemāji labi pārziemojuši visos Latvijas reģionos, bet vasarāji, kuru sēja Zemgalē un Kurzemē sākās jau pirms divām nedēļām, vēsajos laika apstākļos pagūs labi iesakņoties. Pašreizējie meteoroloģiskie laika apstākļi dod potenciālu labām ražām.”

Agrais, bet vēsais pavasaris graudkopjiem ir labvēlīgs, jo graudaugu veģetācijas procesi notiek lēnāk, bet pamatīgāk – ziemāji labāk sacero, savukārt vasarājiem, kuri vēsā laika dēļ lēnāk dīgst, veidojas spēcīgāka sakņu sistēma, kas vēlāk palīdz uzņemt augšanai nepieciešamās barības vielas.

Vērtējot sējas norisi Latvijā kopumā, LLKC eksperts norāda – kā jau ierasts, pavasara darbi Latvijas reģionos iestājas atšķirīgos laikos. Latgalē un Vidzemē sējas laiks sācies šonedēļ, bet Kurzemē un Zemgalē vasarāju sēja jau tiek pabeigta. 

 

Plašākai informācijai: Oskars Balodis, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Augkopības nodaļas vadītājs, tālr.: 63007557, mob. tālr.: 28661751

 

Informāciju sagatavoja

Iveta Tomsone

LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja

Tel: 26004506

Iveta.tomsone@llkc.lv

 

 

Pievienot komentāru