Jūs atrodaties šeit

LLKC speciālisti projekta Baltic Deal saimniecībās noņem skābbarības un kūtsmēslu paraugus

Augkopība
Lopkopība
Baltic Deal

LLKC speciālisti septembra beigās apmeklēja divas no projektā Baltic Deal iesaistītajām saimniecībām – zemnieku saimniecību Veckūkuri Strenču novadā un zemnieku saimniecību Āboliņkalns Vecpiebalgas novadā. Ir ļoti būtiski kontaktus ar demonstrējumu saimniecībām un to cilvēkiem uzturēt arī laikā starp demonstrējumu ierīkošanu un semināriem, lai sadarbība būtu efektīvāka.

Stāsta LLKC Augkopības nodaļas speciāliste bioloģiskajā lauksaimniecībā Laura Ludevika:
– Zemnieku saimniecībā Veckūkuri tika noņemti skābbarības paraugi analīžu veikšanai. Analīžu rezultāti tiks izmantoti sabalansētu barības devu sastādīšanai govīm. Tika paņemts arī šķidrmēslu paraugs, lai salīdzinātu, kādas izmaiņas tajos notikušas pēc SIA AnAgro izplatīto vircas baktēriju SlurryBugs pievienošanas. Ar saimniekiem tika pārrunāti šobrīd aktuālie augkopības jautājumi – zālāju apsaimniekošana un zaļmasas augu audzēšana.

Zemnieku saimniecībā Āboliņkalns tika paņemts paraugs no kūtsmēslu kaudzes, kurā jūnija vidū tika iestrādāts SIA Bioefekts ražotais bio kompostētājs. Arī šeit, salīdzinot kūtsmēslu analīžu rezultātus, būs redzams, kādas izmaiņas tajos notikušas pirms un pēc kompostētāja iestrādes. Ar saimnieci tika apspriesti augkopības jautājumi – zālāju apsaimniekošana un atjaunošana, kā arī plānotais demonstrējums. Demonstrējumā paredzēts salīdzināt kompostētu un nekompostētu kūtsmēslu efektivitāti, atjaunojot zālāju.

Pēc kūtsmēslu analīžu rezultātu saņemšanas tiks veikts to izvērtējums, un rezultāti tiks publicēti LLKC mājaslapā.

Sagatavoja Dace Millere, LLKC Informācijas nodaļas vecākā komunikāciju speciāliste

Pievienot komentāru