Jūs atrodaties šeit

Iznākusi aprīļa “Lauku Lapa”

Augkopība
Ekonomika
Grāmatvedība
Lauku attīstība
Mežsaimniecība

Iznācis LLKC informatīvā izdevuma “Lauku Lapa”  aprīļa numurs. Tajā iepzīstinām ar konkursa “Laukiem būt!” uzvarētājiem. Publicēts atskats uz GLOBALG.A.P. konferenci Jelgavā, akcentējot to, ko šī starptautiskā pārtikas sertifikāta iegūšana var sniegt lauksaimniekiem

LLKC grāmatvedības eksperte Linda Puriņa komentē attaisnoto izdevumu piemērošanu gada ienākumu deklarācijā.

Publicēta LLKC Ekonomikas nodaļas sagatavotā informācija par bruto segumu, uzsverot, ka katru gadu aprēķini tiek veikti jaunām kultūrām – par 2018. gadu arī tējām, sparģeļiem un sausseržiem.

LLKC Augkopības nodaļas vecākais speciālists dārzkopībā Māris Narvils stāsta par starpkultūru sējumu nozīmi un ierīkošanu dārzos.

Veiksmīgas saimniekošanas pieredze no novadiem: par bioloģisko vistu audzēšanu “”Karotītēs” stāsta LLKC Tukuma nodaļas konsultante Ilze Ruka, par mājražošanu un lauku tūrismu saimniecībā “Kūpiņsala” raksta Kokneses novada lauku attīstības konsultante Ineta Sproģe, par keramiķi Kristīni Nicmani – Preiļu nodaļas konsultante Jolanta Augšpūle.

Pieejama plašāka informācija par Attīstības finanšu institūcijas Altum piedāvājumu lauksaimniekiem.

Sadaļā “Čiekurs” – par to, vai izdevīgāk pārdot meža īpašumu vai ciršanas tiesības.

Rubrikā “Briseles gaiteņos” ziņas par veselīgu produktu piegādēm skolām, par mežu platību īpatsvaru ES valstīs un iespējamiem bada draudiem 53 pasaules valstīs.

Kā vienmēr, tiek publicēts kalendārs ar svarīgākajiem datumiem, kurus lauku uzņēmējs nedrīkst aizmirst nākamajā mēnesī.

LAUKU LAPA NR. 4 (169)

Dace Millere,

izdevuma “Lauku Lapa” redaktore