Jūs atrodaties šeit

Iznākusi maija “Lauku Lapa”

Augkopība
Ekonomika
Grāmatvedība
Lauku attīstība
Lopkopība
Mežsaimniecība

Iznācis LLKC informatīvā izdevuma “Lauku Lapa” maija  numurs. Tajā paziņojam, ka no maija visus darbu sāks “Pļaušanas serviss”, un zāles paraugi reizi nedēļā tiks ņemti visā Latvijā un rezultāti apkopoti mūsu mājaslapā.

No LLKC žurnāla “Latvijas Lopkopis” pārpublicējam žurnālistes Ivetas Tomsones aktuālo interviju ar Agroresursu un ekonomikas institūta Lauku attīstības novērtēšanas daļas vadītāju Elitu Bengu par Lauku attīstības plāna finansējuma izlietojumu laukos.

Iedvesmojošs ir Preiļu konsultāciju biroja speciālistes Jolantas Augšpūles stāsts par LLKC rīkotā konkursa “Laukiem būt!” uzvarētāju “Nelauksaimniecības nozarē” Aiju Zīmeli, kura attīsta savu zīmolu “Bērnības zeme”, izgatavojot oriģinālas rotaļlietas bērniem.

LLKC Grāmatvedības un finanšu nodaļas grāmatvedības konsultante Anda Skadiņa sagatavojusi plašu skaidrojošo materiālu par 2017. gada ienākumu deklarācijas sagatavošanu.

Savukārt LLKC Augkopības nodaļas vecākais speciālists dārzkopībā Māris Narvils stāsta, kā izvēlēties ķirbjus audzēšanai, iepazīstinot ar populārākajām un ražīgākajām šķirnēm.

Rubrikā “Briseles gaiteņos” – par piena cenu lejupslīdi ES, vēlmi aizsargāt mazos un vidējos lauksaimniekus, un kā cīnīties ar negodīgu tirdzniecības praksi. Noderīgi padomi mežsaimniekiem, kā atpazīt akūto ozolu kalšanas slimību – sadaļā “Čiekurs”.

Vēl par citām aktualitātēm: samazināts traktortehnikas vadītāju kategoriju skaits, no 1. novembra jāievēro dzīvnieku audzēšanas regula.

Tradicionāli tiek publicēts kalendārs ar svarīgākajiem datumiem, kurus lauku uzņēmējs nedrīkst aizmirst nākamajā mēnesī.

LAUKU LAPA NR. 5 (158)

Dace Millere,

izdevuma “Lauku Lapa” redaktore