Jūs atrodaties šeit

Lopkopība

Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".

Veselīga kaza – ilgtermiņa ieguldījums kazu ganāmpulka izveidē

Kazkopības saimniecībā „Bērzi” 9. septembrī notika seminārs par vaislas kazu izaudzēšanu, izmantojot dažādus ēdināšanas un turēšanas veidus. Semināru organizēja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Lopkopības kompetenču centrs Zālēdāju projekta ietvaros.

Kā izvairīties no karstuma stresa govīm

Svaigs gaiss ir viens no galvenajiem govju veselības priekšnoteikumiem. Slaucamās govis pašas saražo ļoti daudz siltuma, tāpēc viskomfortablāk tās jūtas no -5 līdz +5⁰C. Temperatūrai paaugstinoties, govīm ir jāsāk sevi dzesēt. Atkarībā no gaisa mitruma karstuma stress govīm sākas, temperatūrai paaugstinoties virs +20 līdz +23⁰C. Šādā temperatūrā liellopi ir izsmēluši sava organisma spējas pašatdzesēties, un dzīvniekiem ir nepieciešama mūsu palīdzība.

Optimāls risinājums slaucamo govju fermai

LLKC Inženiertehniskā nodaļa sagatavojusi  tipveida būvprojektu slaucamo govju fermai ar ietilpību 50 līdz 65 slaucamām govīm.  Būvprojekts sagatavots ar mērķi paplašināt piena lopkopības nozarē strādājošo mazo uzņēmumu un saimniecību redzesloku par iespējamo optimālo fermas tehnisko risinājumu, kā arī pielietotajiem materiāliem.

Būves plānojums

Būve sadalās divos blokos: slaucamo govju fermas un administratīvais bloks, būvei tiek paredzēts 1. stāvs un divslīpu jumts.

Kvalitatīva vaislas ķēve – zirgaudzētāja veiksmes stāsts

Bieži tiek uzskatīts, ka ērzelis ir ietekmīgākais faktors zirgu selekcijā un audzēšanā. Ja no tiem pastāvīgi tiek iegūti augstvērtīgi kumeļi, ērzeļi ātri vien iemanto slavu kā pašmāju, tā starptautiskā līmenī un ienes saviem īpašniekiem daudz naudas. Ērzeļi ir arī tie, kas allaž nonāk uzmanības centrā: ar zirgaudzēšanu un jāšanas sportu saistītos žurnālos, ērzeļu katalogos un skatēs.

Žurnāla “Latvijas Lopkopis” maija numurā

Kādus Covid-19 radītās krīzes pārvarēšanas atbalsta pasākumus ES dalībvalstīm piedāvā Eiropas Komisija un kādus sagatavojusi Zemkopības ministrija (ZM), lasiet “Latvijas Lopkopja” maija numurā. Tajā piedāvājam sarunu ar ZM Tirgus un tiešā atbalsta departamenta direktoru Zigmāru Ķikānu, kā arī atradīsiet pilnu uz maija vidu spēkā stājušos un arī plānoto atbalsta pasākumu sarakstu.

Lapas