Jūs atrodaties šeit

Augkopība

Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".

Pļaušanas serviss 2020

Pļaušanas serviss uz 11.06.2020.

Nu jau visā Latvijā ir sagatavota skābbarība no stiebrzālēm. Ja nu vēl kāds nav uzspējis, tad gan nekas kvalitatīvs tur vairs nevar sanākt. Šonedēļ veicām pēdējās analīzes lucernai un āboliņam, kuriem arī jau sāk kristies kvalitātes rādītāji. Zemgalē tika ņemts paraugs no šajā gadā 19.04.2020. sētās stiebrzāles Herkuless.

Iznākusi augusta “Lauku Lapa”

Iznācis LLKC informatīvā izdevuma “Lauku Lapa” augusta  numurs. Tajā – par ziemāju ražas prognozēm. Turpinās Latvijas kulinārās apceļošanas akcija “Atklāj Novada Garšu!”

Labas saimniekošanas pieredzes stāsti no novadiem: Daigas Torbejevas siera “receptes” no Lauberes, un kā saimnieko graudkopis Ainis Čāmāns Ancenē.

Grāmatvedības un nodokļu rubrikā – dažas atbildes uz lasītāju uzdotajiem jautājumiem par sezonas laukstrādnieku nodokli, kā arī – kā uzzināt sava īpašuma projektēto kadastrālo vērtību.

Vasarā nepieciešamā augļu koku un ogulāju veidošana

Dārzkopim darbs dārzā tā īsti nekad neapstājas, ja nu vienīgi pašā ziemas viducī. Ikvienam ir skaidrs, ka dārzs bez veidošanas un kopšanas sāk nīkuļot un dod zemas ražas.

Ik pa laikam nākas redzēt, ka dārzi ir iestādīti, bet kaut kādu iemeslu dēļ ar kopšanu nezin kāpēc nav veicies. Vēl biežāk var  redzēt ainu, kad augļu koki un krūmi ir sakuplojuši tā, ka apakšā  izveidojusies ēna, un augļi un ogas veidojas zaļi, sīki un nepievilcīgi. Dažkārt dzinumu veģetatīvā masa ir tik liela, ka izaugušas lapas vien, raža ir niecīga vai tās nav vispār.

Sezonai aktuālo kaitēkļu un slimību izplatība augļu dārzos

LLKC  Jelgavas  konsultāciju birojs jūlijā organizēja  informatīvo  semināru par šīs sezonas aktuālo kaitēkļu un slimību izplatību augļu dārzos. Pasākums notika Jelgavas novada Vilces pagasta Drošprātes zemnieku saimniecībā “Gaidas”, kurā aug 7 ha ābeļu, 2 ha bumbieru, plūmes un ķirši 1 ha platībā, 0,5 ha krūmcidoniju, kā arī upenes, jāņogas un rudens avenes. Taču stāsts vienlaikus ir par aktuālāko augu aizsardzības līdzekļu lietošanā.

Notiks Lauka diena kartupeļu audzētājiem

SIA Aloja Agro sadarbībā ar ALOJA-STARKELSEN SIA rīko Lauku dienu kartupeļu audzētājiem. Notiks 5.augustā pl.10.00 Urgā. 

Galvenās tēmas: sezonas aktualitātes, cietes kartupeļu šķirņu demonstrējumi bioloģiskajā lauksaimniecībā, jaunā cietes kartupeļu šķirne ‘JOGLA’. Projekts 17-00-A01620-000007, Europlant galda kartupeļu šķirņu bioloģiskie demonstrējumi, Europlant galda kartupeļu šķirņu integrētie demonstrējumi, lauka demonstrējumi kartupeļos - piedalās Timac Agro, Green OK, Bio Energy, Bio efekts.

Lapas